Festiwal KINO DZIECI: JAKUB, MIMMI I GADAJĄCE PSY

(Łotwa, Polska, 70')

Trailer

Opis filmu

Szczęśliwa dziewiątka Konkursu Głównego 6. MFF Kino Dzieci!

Dziewięć filmów pełnometrażowych, w tym sześć premier prosto z festiwali w Cannes, Annecy czy Berlinie, pokazywanych w 22 miastach – tak przedstawia się tegoroczny Konkurs Główny 6. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. W programie festiwalu znalazło się ponad 150 filmów z całego świata, prezentowanych w ramach ośmiu sekcji.
O statuetkę Kwiatu Paproci, którą przyznają widzowie w ogólnopolskim głosowaniu oraz powołane składy jurorskie, powalczą najlepsze światowe produkcje z ostatnich miesięcy, docenione przez krytykę i widzów najważniejszych festiwali dla dzieci na świecie.

Jakub, Mimmi i gadające psy 6+ 

Jēkabs, Mimmi un runājošie suni

reż. Edmunds Jansons, Łotwa/Polska, 2019, 70’, dubbing, animacja, 6+

Jakub i Mimmi to para kuzynów, którzy niezbyt się lubią. Wkrótce jednak pojawia się szansa, by to zmienić. Dzieci zaprzyjaźniają się z gangiem gadających psów. Przed nimi bardzo ważne wyzwanie…

10-letni Jakub przyjeżdża na tydzień na przedmieścia Rygi, gdzie zatrzymuje się u kuzynki Mimmi. Dziewczynka z niechęcią wprowadza go w swój świat. Wkrótce jednak chłopiec zawiera niezwykłą znajomość z… gangiem gadających psów. Pewnego dnia jeden ze zwierzaków zostaje porwany, a ukochany park Mimmi przejmuje inwestor. Dzieci i psy podejmują wspólną walkę, by ocalić ulubione miejsce i czworonoga.

Film jest oryginalną animacją, której urok podkreśla muzyka Krzysztofa A. Janczaka. 

 

Po seansie zapraszamy na krótkie warsztaty tworzenia zabawek dla psów. Wykorzystując proste materiały uczestnicy nauczą się tworzyć zabawki, które będą stanowiły atrakcyjną propozycję dla naszych czworonożnych przyjaciół. Wykonane prace będzie można zabrać do domu, ku uciesze własnych pupili, lub… przekazać psom przebywającym w białostockim schronisku dla zwierząt. Pracownicy Kina Forum zorganizują transport paczki z prezentami.