Europejski Dzień Kina Artystycznego 2019: Co gryzie Gilberta Grima?

(Norwegia, 85')

Trailer

Opis filmu

Już po raz czwarty CICAE i Europa Cinemas łączą siły z ponad 700 kinami, w tym także z polskimi kinami niezależnymi zrzeszonymi w Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych. Tegoroczne święto kina artystycznego dzięki unikalnemu repertuarowi i dedykowanym wydarzeniom, ma po raz kolejny zaprezentować szeroką gamę możliwości i zaangażowanie kin na rzecz żywej różnorodności kulturowej. Polskie kina mają zaszczyt być współorganizatorem tego przedsięwzięcia i z tej okazji nasze kino przygotowało dla swoich małych i dużych widzów wyjątkowy program złożony z europejskich filmów!

Co gryzie Gilberta Grima?
Norwegia, lektor, 10+, 85′
reż. Hanne Larsen

11-letni Gilbert jest nowy w mieście i gotowy na nowe, lepsze życie. Wszystko co musi zrobić, to ukrywać swoją okropną alergię na jajka, szczególnie przed Lise, sąsiadką z naprzeciwka. A Lisa to nie byle kto tylko kapitan drużyny hokejowej!
Dodatkowo, tuż przed Świętami przyjeżdża ciotka Doris, aby zaopiekować się Gilbertem. I jakby tego było mało, ciotka zamierza przymusowo karmić go jajkami na które jest uczulony. Gilbert szybko stwierdza, że najlepszą obroną jest atak i obmyśla prawdziwie szatański plan na Wigilię…