Ennio

(Włochy, 156')

Trailer

Opis filmu

Włoski reżyser Giuseppe Tornatore zaprasza w wyjątkowo osobistą podróż po prywatnym i artystycznym życiu wspaniałego kompozytora, z którym przez wiele lat się przyjaźnił!

Ennio
Włochy 2021, 156′
reż. Giuseppe Tornatore
występują m.in.: Clint Eastwood, John Williams, Bruce Springsteen, Hans Zimmer, Pat Metheny, Quentin Tarantino

Ponad 500 filmów wybrzmiałoby inaczej, gdyby nie on. Ennio Morricone to nie tylko jeden z najbardziej płodnych kompozytorów muzyki filmowej w historii, ale również uwielbiana przez międzynarodową publiczność legenda kina, której twórczość została dwukrotnie nagrodzona Oscarem®!

„Ennio” jest żywiołowym portretem geniusza, nakreślonym przez wiernego przyjaciela i znakomitego reżysera. Giuseppe Tornatore zaprasza nas w wyjątkowo osobistą podróż po prywatnym i artystycznym życiu wspaniałego kompozytora. Towarzyszą nam w niej wspominający go artyści i reżyserzy, tacy jak Bernardo Bertolucci, Clint Eastwood, Bruce Springsteen, Quentin Tarantino, John Williams czy Wong Kar Wai, ale przede wszystkim wtóruje nam niezapomniana filmowa muzyka Mistrza. W końcu, historia jego życia to historia kina.

„Ennio” to prezent dla fanów utworów Morriconego i wszystkich produkcji, do których stworzył niepowtarzalną muzykę. Przeżyj głębokie filmowe doznanie pod batutą Mistrza!


BOK Białostocki Ośrodek Kultury