Diana. The Princess – pokaz przedpremierowy

(Wielka Brytania, 106')

Trailer

Opis filmu

Zapraszamy na pokaz przedpremierowy najnowszego filmu nagrodzonych Oscarami twórców dokumentalnych hitów „Sugar Man” i „Człowiek na linie – Man on Wire”.

DIANA. THE PRINCESS – pokaz przedpremierowy

13.08 g. 18:15
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilety: 22 zł / w kasie kina, 18 zł / online: https://bilety.bok.bialystok.pl/

Nagrodzeni Oscarami twórcy dokumentalnych hitów „Sugar Man” i „Człowiek na linie – Man on Wire” powracają z niezwykłym filmem o Dianie, która wciąż fascynuje, inspiruje i wzrusza ludzi na całym świecie. Jej poruszająca, pełna emocji historia, która wyłania się z mozaiki materiałów pozbawionych skrupułów paparazzich to intymna opowieść o kobiecie, której życie śledził cały świat.
Przedpremierowe pokazy filmu „Diana. The Princess” już w sierpniu w kinach!

Choć była najczęściej fotografowaną kobietą na świecie, każdy mógł się z nią utożsamiać. Buntowała się przeciw królewskim konwenansom i marzyła o prawdziwej miłości. Jej czułość, spontaniczność i obecność wszędzie tam, gdzie ludzie potrzebowali uwagi, zapewniły jej tytuł ważniejszy od wszystkich przywilejów monarchii: Królowej ludzkich serc. Nagłą śmierć Diany opłakiwał cały świat, a jej legenda dwadzieścia pięć lat później wciąż pozostaje żywa. Nominowany do Oscara reżyser Ed Perkins rezygnuje z klasycznych chwytów dokumentalisty i pokazuje jej historię bez zbędnych komentarzy ekspertów, przyjaciół czy rodziny. Pozwala, by materiały archiwalne utrwalone okiem kamery pozwoliły przemówić samej Dianie. W końcu Kobieta mit, za którą wciąż gonili paparazzi, robiąc z jej życia show oglądane przez cały świat, okazała się mieć ludzkie, kruche ciało, którego serce przestało bić naprawdę.

Film zebrał znakomite recenzje po światowej premierze na tegorocznym festiwalu Sundance: Absolutne must-see dla wszystkich, których zachwyciły filmy „Amy”, „Senna” i „Diego” Asifa Kapadii (Charlotte O’Sullivan, London Evening Standard) Jeśli macie zobaczyć jeden film o Dianie, wybierzcie właśnie ten! (Paul Heath, The Hollywood News) Fascynujący! Cały film oglądałem siedząc na krawędzi fotela (Peter Bradshaw, The Guardian).


BOK Białostocki Ośrodek Kultury