Basia 3

(Polska, 43')

Trailer

Opis filmu

Zapraszamy na trzecią odsłonę przygód ulubienicy przedszkolaków, znanej wielbicielom kultowej serii książek!

BASIA 3

9 listopada, godz. 15:00,

10 listopada 2019, godz. 13:30

Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 12 zł – wkrótce w kasie kina Forum, kasie BOK/CLZ i na stronie bilety.bok.bialystok.pl

W kolejnych czterech epizodach Basia, z właściwym sobie urokiem i energią, stawia czoła wyzwaniom codzienności: zmaga się z domowym bałaganem, radzi sobie z kolejnymi obowiązkami, nawiązuje nowe przyjaźnie i przygotowuje się do Świąt. Basia to pięciolatka, która nie tylko uczy się świata wokół siebie, ale też go kształtuje. Rodzicom pozwala spojrzeć na życie z dziecięcej perspektywy i ma pozytywny wpływ na przyjaciół w przedszkolu.

Basia
Polska 2019, 45′
na podstawie książki Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak
scenariusz: Szymon Jachimek, Zofia Stanecka, Marcin Wasilewski, Szczepan Prot Rożalski
reżyseria: Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz, Robert Jaszczurowski
muzyka: Michał Jacaszek
wiek: 4+; dubbing

Na pokaz “Basia 3” składają się odcinki: “Basia i bałagan”, “Basia i Titi”, “Basia i Mama w pracy”, “Basia i Boże Narodzenie”.

Basia i bałagan
Tym razem Basia podchodzi z entuzjazmem do nowego wyzwania, jakim są obowiązki domowe. Dziewczynka jest podekscytowana tym, że tak jak każdy członek rodziny ma swoje własne zadania do wykonania. Okazuje się jednak, że bałagan to wyjątkowa próba dla cierpliwości pięciolatki. Mimo, że Basia dwoi się i troi, żeby sobie z nim poradzić, ten niepostrzeżenie wypełnia coraz to nowe kąty.
“Basia i bałagan” to opowieść o dziecięcej determinacji w konfrontacji z codziennością, która bywa przytłaczająca nawet dla dorosłych.

Basia i Titi
Kiedy do grupy przedszkolnej dołącza ciemnoskóry chłopiec, Basia nie kryje ekscytacji i bardzo chce bawić się z nowym kolegą. Okazuje się to trudne do wykonania, bo mały Titi jest zamknięty w sobie i mówi wyłącznie w obcym języku. Na domiar złego, Basię złości, że jej przyjaciółka Anielka poświęca chłopcu czas i uwagę zarezerwowane dotąd tylko dla niej.
“Basia i Titi” pokazuje dzieciom jak reagować na inność, uczy uważności i empatii. Ten odcinek pomaga też w oswajaniu emocji takich jak złość, smutek czy zazdrość. Bo one wszystkie są dzieciom potrzebne w życiu.

Basia i Mama w pracy
Basia jest przyzwyczajona, że mama zajmuje się domem, a tata wychodzi do pracy. Tymczasem w życiu rodziny dochodzi do rewolucyjnej zmiany – mama ma napisać szkolny podręcznik i musi nad nim pracować w domu. Nie tylko Basi, ale też pozostałym członkom rodziny trudno jest zrozumieć, że to ważna praca i podczas jej wykonywania mama nie może zajmować się codziennymi obowiązkami.
“Basia i Mama w pracy” uczy nas wszystkich, że każdy rodzaj pracy jest istotny. Dzięki tej opowieści dzieci mają również szansę dowiedzieć się, że zarówno rodzinne zmiany, jak i błędy popełniane przez rodziców to coś zupełnie normalnego.

Basia i Boże Narodzenie
Boże Narodzenie to wielkie wydarzenie w życiu Basi. Wszystkim domownikom zależy na tym, aby Gwiazdka się udała. Nad wszystkim zazwyczaj czuwa mama – ale w tym roku poślizgnęła się na masie piernikowej i jest kontuzjowana. Czy przygotowania mogą się udać bez niej? Kto upiecze pierniki, ubierze choinkę i posprząta cały ten bałagan?
“Basia i Boże Narodzenie” to historia wspaniałych, choć nieidealnych Świąt, podczas których dzieci zyskują nowe umiejętności a mama uczy się odpuszczać.