ŻUBROFFKA nie zwalnia tempa

Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA nie zwalnia tempa – kolejny rekord i sukces!

Zakończyliśmy 1 września nabór zagranicznych filmów na grudniową edycję festiwalu. W tym roku padł kolejny rekord – filmowcy z 65 krajów zgłosili ponad 1100 krótkometrażowych filmów! Rozpoczęła się selekcja. Do konkursów międzynarodowych zostanie zakwalifikowanych około 40 filmów, co oznacza że niecałe 4 procent twórców będzie miało szansę ubiegać się o liczne nagrody. Dodatkowo, do 1 października czekamy na zgłoszenia filmów polskiej produkcji.

Kolejna dobra informacja to fakt, że ŻUBROFFKA została ponownie doceniona przez prestiżowy magazyn „World of Shorts”! Białostocka impreza została wpisana na listę najciekawszych festiwali filmowych na świecie, co oznacza, że naboru zgłoszeń na nasz festiwal nie można pominąć, podobnie jak zgłoszeń na takie festiwale jak Berlinale, Oberhausen czy Tampere. Stawia to Białystok w równym rzędzie obok takich miast jak: Turyn, Leeds, Rotterdam, Clermont – Ferrand, Wiedeń, Berlin czy Bruksela!
Magazyn dostępny jest w formie elektronicznej tutaj: tp://issuu.com/daazo/docs/venice2014

W najbliższym czasie ekipa Festiwalu ŻUBROFFKA będzie promować Festiwal oraz Białystok i Podlasie podczas International Film Festival Message To Man w Petersburgu, International Short Film Festival ”Sesily” w Tbilisi, Jihlava International Documentary Film Festival w Czechach, European Short Film Festival Brest we Francji i Vilnius Film Shorts na Litwie. Podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni rozstrzygnie się, czy działający przy Białostockim Ośrodku Kultury DKF „GAG” (główny organizator ŻUBROFFKI) zostanie uznany za najlepszy dyskusyjny klub filmowy w Polsce (obecnie jest w trójce najlepszych!).

Cały czas trwają intensywne prace nad programem festiwalu, który zostanie ogłoszony pod koniec października. W tym roku festiwal odbędzie się w terminie 03 – 07 grudnia, jak zawsze w kinie Forum i klubie Fama oraz zaprzyjaźnionych i energetycznych miejscówkach w Białymstoku i na Podlasiu .

Jeśli ktoś chciałby zorganizować u siebie pokaz filmowy w ramach ŻUBROFFKI, zachęcamy do kontaktu z nami! Prowadzicie fajne miejsce? Klub, bar, dom kultury, muzeum leśnych sprawek i macie warunki do pokazywania filmów i pomieszczenia dla „filmożerców”? Zostańcie naszymi partnerami! Razem udowodnijmy, że Podlasie to kraina żubra i filmu! Odezwijcie się do nas, na Wasze maile czekamy pod adresem: zubroffka@zubroffka.pl

Organizator festiwalu:
Białostocki Ośrodek Kultury – DKF „GAG”

Galeria

zubroffka_nabór

BOK Białostocki Ośrodek Kultury