Trailer ŻUBROFFKI w konkursach festiwali w Annecy i Libercu!

Z przyjemnością informujemy, że trailer 15. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA autorstwa czesko-słowackiego animatora Davida Štumpfa, został zakwalifikowany do konkursu Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy!

Festiwal w Annecy to jeden z najbardziej prestiżowych i najstarszych festiwali filmów animowanych na świecie – odbywa się we Francji od 1960 roku.
W tym roku odbędzie się od 14 do 19 czerwca.

Strona festiwalu: https://www.annecy.org
Cała selekcja konkursowa

W Annecy nagrody i wyróżnienia zdobywali polscy twórcy: Mirosław Kijowicz za film “Klatki” (1965), Ryszard Czekała za film “Apel” (1971), Zbigniew Rybczyński za film “Tango” (1981), Anca Damian za “Podróż na drugą stronę” (2012), Dorota Kobiela za film “Twój Vincent” (2017) i Mariusz Wilczyński za “Zabij to i wyjedź z tego miasta” (2020).

To nie koniec dobrych wieści. Trailer ŻUBROFFKI został także zakwalifikowany do konkursu czeskiego festiwalu ANIFILM w Libercu!

15. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA planowana jest w wersji hybrydowej w terminie 9-13 czerwca 2021.
Z powodu pandemii festiwal został przeniesiony z grudnia 2020 roku.
Więcej na ten temat


BOK Białostocki Ośrodek Kultury