Test wiedzy o historii Białegostoku

Zapraszamy do udziału w „Teście wiedzy o historii Białegostoku”

19 lutego 2016 roku, godz. 17.00
kino Forum, ul. Legionowa 5
wstęp wolny (konieczna wcześniejsza rejestracja)

Organizatorzy:
Muzeum Wojska w Białymstoku
Archiwum Państwowe w Białymstoku
Muzeum Podlaskie
Białostocki Ośrodek Kultury
Kurier Poranny

Test wiedzy o historii Białegostoku na FB

Sprawdzian wiedzy obejmie dzieje naszego miasta, od legendarnych początków do pierwszych wyborów samorządowych w 1990 roku. Mogą wziąć w nim udział wszyscy, bez względu na wiek i miejsce zamieszkania, oprócz osób zawodowo zajmujących się historią (nauczycieli, wykładowców akademickich czy przewodników turystycznych).
Każdy, kto chce sprawdzić swoją wiedzę, powinien zapoznać się z regulaminem Testu dostępnym w formacie PDF: Test-wiedzy-regulamin Podczas rejestracji potrzebne będzie bowiem podpisanie oświadczenia, że uczestnik zna i rozumie zasady związane ze współzawodnictwem.
Rejestracja zacznie się 19 lutego o godzinie 15.30. Każdy uczestnik, po wcześniejszym sprawdzeniu czy znajduje się na liście, otrzyma formularz, na którym będzie zaznaczał odpowiedzi, specjalny kod identyfikacyjny, podkładkę oraz długopis. Rejestracja zakończy się o 16.30. Od godziny 17.00 rozpoczyna się pisanie testu. Przygotowanych zostało 30 pytań. Osoba prowadząca (Lech Pilarski) będzie odczytywała pytania, a uczestnicy będą mieli 30 sekund na udzielenie prawidłowej odpowiedzi.

Po napisaniu testu, w czasie gdy komisja będzie sprawdzała odpowiedzi, uczestnicy będą mogli obejrzeć film z 1927 roku „Mogiła nieznanego żołnierza”. Po wyłonieniu zwycięzców nastąpi symboliczne wręczenie nagród (I nagroda 3000 zł, II nagroda 2000 zł i III nagroda 1000 zł).

Wszyscy zainteresowani napisaniem „Testu wiedzy o historii Białegostoku” proszeni są o wcześniejsze zapisywanie się pod nr telefonu 85 741 64 49 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej test@mwb.com.pl

Formularz internetowy testu będzie dostępny 19 lutego, od godz. 20.00 TUTAJ

Więcej:
http://mwb.com.pl/mwb2015/art,154,silni-historia-budujemy-przyszlosc

 

Galeria

TWOHB_plakat TEST_LOGO