Ogólnopolska Giełda Projektów 2018 – zgłoście swój projekt!

Ogólnopolska Giełda Projektów to wydarzenie Narodowego Centrum Kultury, skierowane do wszystkich aktywnych przedstawicieli sektora kultury.

Celem Giełdy jest umożliwienie wymiany doświadczeń lokalnych liderów kultury związanych z realizowanymi projektami kulturalnymi, aktywizującymi społeczności lokalne w całej Polsce.

Wydarzenie odbywa się co roku pod innym hasłem przewodnim. Kluczowym punktem programu jest prezentacja 20 dobrych praktyk, wybranych przez niezależny zespół merytoryczny. Dzięki warsztatom, wizytom studyjnym i programowi towarzyszącemu spotkanie ma również wymiar edukacyjny. Po każdym spotkaniu ukazuje się wydawnictwo w serii „Edukacja + animacja”.

W tym roku spotkamy się w dniach 17-19 października w Białymstoku, gdzie porozmawiamy o wszystkich wymiarach świętowania w animacji i edukacji kulturalnej!

Organizatorzy tegorocznej edycji:
Organizator: Narodowe Centrum Kultury
Lokalny współorganizator: Białostocki Ośrodek Kultury
Regionalny współorganizator – Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury

Zrealizowaliście projekt, który odkrywa i popularyzuje lokalne i regionalne dziedzictwo, związane ze świętowaniem, historią Polski lub świętami narodowymi?
Wasz projekt upamiętniał datę lub postać ważną z punktu widzenia lokalnej historii? Wasze działania popularyzowały formy związane ze świętowaniem (śpiew, taniec, pochód) lub podtrzymujące więzi społeczne (np. piknik)?

Opowiedzcie o tym 250 animatorom kultury!
Wystarczy, że między 11 maja a 16 lipca wypełnicie formularz zgłoszeniowy.
Jeśli Wasz projekt zostanie wybrany, będziecie mieli szansę zaprezentować go podczas sesji plenarnej, sesji stolikowej i w publikacji z serii „edukacja+animacja”.

Komisja oceniająca (przedstawiciele NCK, BOK i WOAK) wybierze 20 projektów, które najlepiej wpisują się w założenia tegorocznej konferencji.

Finałowa dwudziestka zostanie zaproszona do Białegostoku na profesjonalne szkolenie z wystąpień publicznych, na którym wspólnie szlifować będziemy giełdowe wystąpienia.

Autorzy pozostałych projektów będą mieli z kolei szansę zaprezentować swoje działania podczas sesji posterowej.

Wyniki naboru zostaną opublikowane na początku sierpnia.

Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny.

Ogólnopolska Giełda Projektów 2018 została objęta honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

ZGŁASZANIE PROJEKTÓW I WIĘCEJ INFORMACJI

Galeria

Giełda Projektów