Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej – nabór na rok szkolny 2020/2021

Ruszają zapisy do programu NHEF na rok szkolny 2020/2021!

Do 5 października potrwają zapisy na nowy rok szkolny 2020/2021 do programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.
W poprzedniej edycji frekwencja wyniosła ponad 280 tysięcy uczniów ze wszystkich poziomów nauczania z 74 miast. To wzrost o prawie 23 procent w stosunku do poprzedniego roku. Bardzo możliwe, że nadchodząca jubileuszowa, 15. edycja NHEF pobije kolejny rekord frekwencji.

Zachęcamy do zapisów. Decyduje kolejność zgłoszeń!

NHEF to comiesięczne projekcje kinowe dla uczniów, realizowane w ramach cykli tematycznych dostosowanych do etapów kształcenia od edukacji wczesnoszkolnej po szkoły ponadpodstawowe. Program edukacji filmowej powiązany jest z podstawą programową i realizowany jest przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Katalog filmów:
Katalog nhef 2020_2021

W katalogu na rok szkolny 2020/2021 znajdują się wszystkie niezbędne informacje o programie. W nadchodzącym roku przygotowanych zostało 158 filmów w ramach 17 cykli tematycznych, wśród których znalazły się aż 24 premierowe tytuły. Po raz pierwszy widzowie zobaczą m.in.: nagrodzony Złotą Palmą w Cannes za reżyserię dla J.P Dardenna i L.Dardenna film „Młody Ahmed”, niezwykle poruszający obraz „Mój piękny syn” w reż. F. V. Groeningena (w rolach głównych Timothée Chalamet i Steve Carell) oraz najlepsze produkcje polskiego kina historycznego ostatnich lat (film M. Rosy „Piłsudski”, „Katyń” w reż. A. Wajdy oraz „Pianista” w reż. R. Polańskiego).

W tym roku dla uczniów klas szkół ponadpodstawowych został przygotowany nowy cykl „Plastyka w kinie”. Zobaczymy w nim filmy, które m.in. przybliżają życie i twórczość artystów („Salvador Dali – w poszukiwaniu nieśmiertelności” w reż. D. Pujola i „Van Gogh. U bram wieczności” w reż. J. Schnabela) oraz przełomowe kierunki w sztuce współczesnej („Performer”, reż. M. Sobieszczański, „Wyjście przez sklep z pamiątkami”, reż. Banksy).

Jak pracujemy z filmem?
Przy każdym cyklu wskazujemy związki z podstawą programową, przygotowujemy prezentację multimedialną oraz prelekcję, a nauczycielom zapewniamy obszerne materiały dydaktyczne (scenariusze lekcji i analizy psychologiczne).
W zależności od wieku naszych widzów proponujemy również warsztaty plastyczne i dyskusje.

Nabór do programu 2020/2021 potrwa do 5 października 2020. Aby zapisać uczniów do programu należy skorzystać z formularza zgłoszeniowego.

Formularz zgłoszeniowy:
http://panel.nhef.pl/zgloszenie/