DVD Filmowe Podlasie Atakuje! – Reaktywacja

Premiera kolejnego zestawu filmów akcji Filmowe Podlasie Atakuje! – Reaktywacja, wydanego ze wsparciem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego oraz Fundacji Okno na Wschód

Filmowe Podlasie Atakuje! (FPA!) to akcja popularyzująca kino niezależne z północno-wschodniej Polski, która narodziła się w 2004 roku na Podlasiu – miejscu styku wielu kultur i religii, krainy artystów, żubrów, dziewiczej przyrody i wielkiego potencjału twórczego. FPA! to filmowo – artystyczne wrota, łączące wszystko to, co najlepsze w Europie Wschodniej z najwartościowszymi pierwiastkami Europy Zachodniej. To unikalne lokalne działanie, które swój rozmach i sukces zawdzięcza miejscowej energii oraz wrodzonemu poczuciu humoru.
Pokazy FPA! odbywają się w całej Polsce, a także poza jej granicami (m.in. Białoruś, Ukraina, Łotwa, Czechy, Stany Zjednoczone i Niemcy). Filmy w ramach FPA! reprezentują wszelkie gatunki filmowe, zaś ich autorzy to zarówno twórcy nagradzani na ogólnopolskich festiwalach, jak i debiutanci, zaczynający dopiero swoją przygodę z filmem. W ramach akcji swoje filmy prezentują m.in.: poeci, dziennikarze, studenci szkół artystycznych i filmowych, artyści, wykładowcy szkół wyższych oraz nieskażeni komercyjnym podejściem do kina – filmowcy niezależni.

Galeria

Dama_fpa_A3_male

BOK Białostocki Ośrodek Kultury