Białostoccy filmowcy seniorzy nagrodzeni!

Z dumą i radością informujemy, że film “Mam tutaj przeszłość i teraźniejszość”, który powstał w ramach poprzedniej edycji festiwalu ŻUBROFFKA, zdobył Pierwszą Nagrodę na międzynarodowym Festiwalu Filmowym Senior Movie w Szczecinie!

Film powstał podczas warsztatów animacji dla seniorów “Ożywić wspomnienia”, które poprowadziły Magdalena Bryll i Natalia Spychała z Fabryki Form Fszelakich. Jego autorami są: Alicja Adamowicz, Leonarda Busłowska, Aleksy Charkiewicz, Zdzisława Cieślukowska, Halina Danisiuk, Elżbieta Kackieło, Helena Łukaszewicz, Wiesława Popiel, Danuta Rogalska, Bożena Sienkiewicz, Julia Szeps, Alicja Temler i Maria Waśkiewicz.

UZASADNIENIE JURY:
Za atrakcyjną formę w ukazywaniu tożsamości miejsca i tożsamości bohaterów, za bardzo dobre transponowanie animacji w dokumencie. “Mam tutaj przeszłość i teraźniejszość” jest filmem uniwersalnym i optymistycznym, którego forma powinna zostać doceniona przez widzów. Wszystko jest oparte na obserwacji nieustannie zmieniającej się rzeczywistości.

Festiwal Filmowy Senior Movie, którego pierwsza edycja odbyła się od 22 do 24 listopada w Szczecinie, skierowany jest do twórców filmowych w wieku emerytalnym (powyżej 60 roku życia), rekrutujących się z kina amatorskiego i niezależnego.
Na Festiwal składa się konkurs główny oraz wydarzenia towarzyszące (dyskusje, wykłady dotyczące sztuki filmowej, prezentacje profesjonalnych wartościowych produkcji filmowych, spotkania z gośćmi ze świata filmowego, koncerty i wystawy.
Strona festiwalu: http://seniormovie.pl/

W tym roku o festiwalowe nagrody walczyły 32 filmy.
Drugą Nagrodę otrzymał film “Life after Life” (reż. Lisa MacLean, Kanada), a trzecią “The Last of The Summer Surf – Gwyn & Rod” (reż. Rod Sumpter, Wielka Brytania). Przyznano także wyróżnienia.

Nagrodzony film można zobaczyć TUTAJ

Galeria

warsztaty Ożywić wspomnienia (1) warsztaty Ożywić wspomnienia (2) warsztaty Ożywić wspomnienia (3) warsztaty Ożywić wspomnienia (4) warsztaty Ożywić wspomnienia (5) warsztaty Ożywić wspomnienia (6) warsztaty Ożywić wspomnienia (7)