Wschód Kultury / Inny Wymiar 2017

To już piąta edycja festiwalu Wschód Kultury/Inny Wymiar! Impreza odbędzie się od 31 sierpnia do 3 września.

Od początku główną ideą festiwalu było prezentowanie bogactwa wielokulturowości Podlasia, w szczególności Białegostoku. Inny Wymiar promuje ideę dialogu i tolerancji w mieście zróżnicowanym kulturowo, gdzie od wieków współegzystowali ze sobą Polacy, Rosjanie, Białorusini, Tatarzy, Ukraińcy, Litwini, Żydzi i Niemcy. Przywraca pamięć o utraconym, jednocześnie ukazując dokonania współczesne, łączy historię ze współczesnym działaniem artystycznym.

Każda edycja Festiwalu poświęcona jest innej narodowości, od wieków współtworzącej historię i kulturę regionu. Do tej pory byli to Tatarzy, Białorusini, Żydzi i Ukraińcy.
W tym roku wracamy do pomysłu swoistej Wieży Babel, proponowane przez nas wydarzenia będą związane z szeroko pojętym Wschodem i krajami Partnerstwa Wschodniego.

Program tradycyjnie został podzielony na wymiary:
Inny Wymiar Muzyki
Inny Wymiar Sztuki
Inny Wymiar Filmu
Inny Wymiar Społeczności
Inny Wymiar Teatru
Inny Wymiar Mody
Znajdą się w nim koncerty, spektakle, pokazy filmów, wystawy, spacery edukacyjne, działania artystyczne dla całych rodzin i pokazy mody.

Tym, co wyróżnia białostocki festiwal, jest udział wielu podmiotów, tworzących jego program – są to nie tylko wiodące instytucje kultury, ale także stowarzyszenia i fundacje. W tym roku jest ich kilkanaście.

Festiwalowe wydarzenia odbędą się w wielu różnych miejscach, m.in. w teatrach, galeriach sztuki, Białostockim Ośrodku Kultury, ale przede wszystkim w przestrzeni miejskiej. Do udziału w nich serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji – wkrótce.

Ostatnie komentarze
 • Anna Blanche z www.no-noo.com:

  Oby więcej takich murali :)

  2 lata temu

 • Andrzej Rogowski:

  Karol You Are Doing The Right Thing. Thank You For That.

  2 lata temu

 • norm777:

  W niedzielę są dwa filmy dla chłopców, a można było Madikę dać w niedzie

  2 lata temu

 • mapet:

  Ja jestem zwolennikiem teatru Imka w Warszawie. Jestem tam regularnie widzem. Ni

  2 lata temu

 • MOGO:

  Świetna sprawa! Takie warsztaty w Białym...suuuperowo!

  2 lata temu