Teatr Pieśń Kozła – Return to The Voice

Zapraszamy na spektakl w ramach 32. Dni Sztuki Współczesnej!

Teatr Pieśń Kozła
Return to The Voice

 

sala Forum, ul. Legionowa 5
28.05.2017

Niezwykły spektakl poruszający widzów na najgłębszym poziomie odbioru – ich osobistych doświadczeń, instynktów i odczuwanych zmysłów. W spektaklu występuje także specjalnie do niego zaproszona Anna Maria Jopek.

Reżyser Grzegorz Bral stworzył całkowicie nowatorskie wydarzenie muzyczne. Do pracy zaprosił wybitną wokalistkę jazzową Annę Marię Jopek oraz kompozytorów Macieja Rychłego i Jean-Claude’a Acquavivę. Archaiczne skale pochodzące ze szkockich wysp i elitarny już dziś język gaelicki wprowadzono w nowy kontekst muzyczny. Return to the Voice powstał na bazie archiwalnych zapisów źródłowych i materiałów pozyskanych podczas wypraw badawczych.

Każda tradycyjna pieśń ma swoje własne DNA, które odzwierciedla wibracje obecne w naturze. Pieśni mogą przetłumaczyć krajobraz na historie, melodie i harmonię. Muzyka może otworzyć nam drzwi do ukrytego świata. Muzyka jest przed słowem mówionym.

W każdym akordzie i w każdym dźwięku, niezależnie od ich natury, ukryte jest przesłanie. W tym projekcie zwracamy się ku wibracji dźwięków, ich autentyczności, badając brzmienia przypominające ocean, wiatr, ziemię. Pełen zakres możliwych częstotliwości i informacji zakodowanych w muzyce nie jest rejestrowany przez człowieka. Mimo to, możemy je poczuć, gdyż pomijają one barierę naszego intelektu i wkraczają wprost do naszych zmysłów.

Teatr Pieśń Kozła – założony w 1996 roku we Wrocławiu przez Grzegorza Brala i Annę Zubrzycki, zdobył międzynarodowe uznanie jako jeden z najbardziej nowatorskich zespołów europejskich, wykorzystujący w swej praktyce trening aktorski i nieustannie poszukujący nowych rozwiązań artystycznych. Zarówno trening fizyczny i wokalny, jak i próby oraz spektakle traktowane są jako część procesu i rodzaj pracy laboratoryjnej, pozwalającej aktorom i reżyserowi poszukiwać coraz to nowszych technik i środków artystycznej ekspresji. Zaangażowanie w proces tworzenia trwałych związków między ludźmi jest punktem wyjścia do każdego nowego rodzaju treningu, który integruje ruch, głos, pieśń i tekst. Spektakle są głęboko zakorzenione w muzyczności i przemawiają do widzów na bardzo sensualnym poziomie.

Praca pedagogiczna stanowi integralną część misji i wizji zespołu. Jej przejawem jest wyjątkowy w skali europejskiej program studiów aktorskich MA Acting, realizowany w latach 2004–2012 we współpracy z Manchester Metropolitan University. Obecnie kurs prowadzony jest we współpracy z Bral School of Acting, szkoły założonej przez Grzegorza Brala w 2013 roku w Londynie. Przedmiotem zajęć jest przede wszystkim Technika Koordynacji, oryginalna i autentyczna metoda pracy, praktykowana w Teatrze Pieśń Kozła. W ciągu roku studenci przejdą przez intensywny kurs pracy z tekstem, z głosem, ciałem, z wyobraźnią i energią. Zajęcia praktyczne wzbogacone są o kontekst teoretycznych wykładów pod ogólnym hasłem Anthropology of Acting. Kurs przeznaczony jest dla aktorów, performerów, tancerzy
i reżyserów.

 

Reżyseria: Grzegorz Bral
Muzyk/Kompozytor:
Maciej Rychły, Jean Claude Acquaviva
Obsada:
Anna Maria Jopek
Maria Sendow
Jenny Kaatz
Julianna Bloodgood
Magda Wojnarowska
Natalia Voskoboynikow
Rafał Habel
Kelvin Chan
Łukasz Wójcik
Christopher Sivertsen
Peyman Sichiani
Henry McGrath

Galeria

Teatr_Piesn_Kozla_Return_to_the_voice_fot_Mateusz_Bral

Video

Ostatnie komentarze
 • Anna Blanche z www.no-noo.com:

  Oby więcej takich murali :)

  2 lata temu

 • Andrzej Rogowski:

  Karol You Are Doing The Right Thing. Thank You For That.

  2 lata temu

 • norm777:

  W niedzielę są dwa filmy dla chłopców, a można było Madikę dać w niedzie

  2 lata temu

 • mapet:

  Ja jestem zwolennikiem teatru Imka w Warszawie. Jestem tam regularnie widzem. Ni

  2 lata temu

 • MOGO:

  Świetna sprawa! Takie warsztaty w Białym...suuuperowo!

  2 lata temu