Pokaz specjalny: Światło i Cień

Zapraszamy na pokaz specjalny filmu „Światło i Cień”, połączony z prelekcją Małgorzaty Bieńkowskiej na temat łamania praw kobiet. Prelegentka to profesor socjologii, związana z instytutem socjologii i kognitywistyki Uniwersytetu w Białymstoku, prodziekan ds. Nauki Wydziału Historyczno-Socjologicznego. Badaczka tematyki związanej z wielokulturowości, trans Studies. Prywatnie pasjonatka fotografii przyrodniczej.

5 kwietnia 2017, godz. 18:15
kino Forum, ul. Legionowa 5
bilet 14 zł

Terreddut/Clair Obscur/Światło i Cień, reż. Yesim Ustaoglu
Francja, Niemcy, Polska, Turcja, 106′

Chehnaz, atrakcyjna, nowoczesna kobieta i jej mąż Cem mieszkają w Stambule. Chehnaz jest psychiatrą i, aby zakończyć swoje szkolenie, przez dwa lata musi pracować w szpitalu w małym nadmorskim mieście.  W ciągu tygodnia zajmuje się swoimi pacjentami, ale głównie czeka na weekend i powrót do Stambułu. Ten tygodniowy rytm sprawia, że seksualne problemy, jakie Chehnaz ma z mężem stają się ewidentne. Pewnej burzliwej nocy jej życie zmieni się na zawsze. Pozna młodą kobietę z miasta, Elmas, która została wydana za mąż za swojego krewnego, którego nie kocha.

Zmysłowy portret dwóch kobiet pozbawionych prawa do odkrywania siebie, do kochania i bycia kochanymi w relacji, którą wybiorą. A wszystko to w kraju rozdartym między nowoczesnością i tradycją.

Galeria

światło i cień

Video

Ostatnie komentarze
 • Anna Blanche z www.no-noo.com:

  Oby więcej takich murali :)

  3 lata temu

 • Andrzej Rogowski:

  Karol You Are Doing The Right Thing. Thank You For That.

  3 lata temu

 • norm777:

  W niedzielę są dwa filmy dla chłopców, a można było Madikę dać w niedzie

  3 lata temu

 • mapet:

  Ja jestem zwolennikiem teatru Imka w Warszawie. Jestem tam regularnie widzem. Ni

  3 lata temu

 • MOGO:

  Świetna sprawa! Takie warsztaty w Białym...suuuperowo!

  3 lata temu