Noma. My Perfect Storm

Dystrybutor FILMS for FOOD oraz Białostocki Ośrodek Kultury zapraszają na pokazy filmu dokumentalnego Pierra Deschampsa o René Redzepim, szefie kuchni legendarnej restauracji Noma w Kopenhadze

„Noma. My Perfect Storm”

19 kwietnia (środa) godz. 18:00, kino Forum, bilet 18 zł normalny i 16 zł ulgowy – specjalny bilet „Rodzinny”: min. 3 os.
4 maja (czwartek) godz. 18:00, kino Forum, bilet 18 zł normalny i 16 zł ulgowy – specjalny bilet „Rodzinny”: min. 3 os.

Do Nomy od lat pielgrzymują krytycy, eksperci kulinarni, restauratorzy i smakosze z najbardziej odległych zakątków świata. Przyjeżdżają, by poznać kunszt René – jednego z najbardziej znanych i cenionych współczesnych szefów kuchni. Wizjonera, którego nowatorskie podejście do lokalnych tradycji kulinarnych i rodzimych produktów zrewolucjonizowało kuchnię skandynawską. Noma, wyróżniona dwiema gwiazdkami Michelin, czterokrotnie zwyciężała w prestiżowym rankingu The World’s 50 Best Restaurants. Po ponad dekadzie sukcesów jej twórca szykuje się do otwarcia nowego miejsca i podróżuje po świecie rezydując w restauracjach w Japonii i Australii. Akcja filmu kończy się pod koniec 2015 roku.
Pod koniec lutego 2017, po 14 latach działania, restauracja Noma zamknęła się w dotychczasowej formule. Nie oznacza to jednak, że zakończyła swoją działalność. Już 12 kwietnia, szef kuchni Rene Redzepi oraz większość jego dotychczasowej ekipy rusza z kolejnym pop-upem – tym razem w Tulum, w Meksyku. Natomiast w grudniu 2017 na obrzeżach Kopenhagi uruchomiona zostanie nowa Noma, w formie miejskiej farmy. Dokładna formuła nowego projektu wciąż pozostaje tajemnicą.

FILMS for FOOD to inicjatywa, która łączy świat sztuki filmowej z kulinariami. Udostępnia polskiej publiczności najlepsze filmy dokumentalne o szeroko pojętej tematyce jedzenia. Pokazom filmowym towarzyszą spotkania z ekspertami, dziennikarzami, producentami żywności i kucharzami. Projekcje i dyskusje uzupełniają wydarzenia specjalne: degustacje, pokazy kulinarne, warsztaty itp.
FILMS for FOOD jest również dystrybutorem food filmów. „Noma. My Perfect Storm” to pierwszy film, który wprowadza na polskie ekrany.

Mecenas polskiej dystrybucji filmu „Noma: My Perfect Storm”: Hotele SPA Dr Irena Eris
Patroni medialni filmu: KUKBUK, Food Service, Co Jest Grane24

Ostatnie komentarze
 • Anna Blanche z www.no-noo.com:

  Oby więcej takich murali :)

  3 lata temu

 • Andrzej Rogowski:

  Karol You Are Doing The Right Thing. Thank You For That.

  3 lata temu

 • norm777:

  W niedzielę są dwa filmy dla chłopców, a można było Madikę dać w niedzie

  3 lata temu

 • mapet:

  Ja jestem zwolennikiem teatru Imka w Warszawie. Jestem tam regularnie widzem. Ni

  3 lata temu

 • MOGO:

  Świetna sprawa! Takie warsztaty w Białym...suuuperowo!

  3 lata temu