Mali Odkrywcy: Małgorzata Zdziechowska / Polska Dr Dolittle: Sierociniec dla dzikich zwierząt

Zapraszamy na prezentację dla dzieci autorstwa Małgorzaty Zdziechowskiej w ramach 8. Festiwalu Kultur i Podróży „Ciekawi Świata”:

Mali Odkrywcy: Małgorzata Zdziechowska / Polska Dr Dolittle: Sierociniec dla dzikich zwierząt

28 października, godz. 11:00
klub Fama, ul. Legionowa 5
bilety: 5 zł, do kupienia w kasie Forum, kasie BOK/CLZ i na bilety.bok.bialystok.pl
prezentacja dla dzieci w wieku od 4 lat

Dlaczego dzikie zwierzęta trafiają do ośrodków rehabilitacyjnych i sierocińców dla dzikich zwierząt?  Jak to jest być mamą zastępczą dla osieroconych wyjców, wełniaków, nosorożca, żyrafy, gibońców? Czym jest enrichment i jak podać niedźwiedziowi tabletkę?

Polska Dr Dolittle opowie o swoich doświadczeniach w opiece nad dzikimi zwierzętami w ośrodkach na całym świecie. Oparta na materiale filmowym prelekcja zakończona będzie ciekawymi zadaniami, grami i zgadywankami.

Po spotkaniu można będzie kupić oryginalny kalendarz. „Zwierzaki dzieciaki. 365 dni z życia dzikich zwierząt” to całoroczna podróż z przygodami po świecie dzikich zwierząt. Kolejne karty kalendarza odkryją ciekawe informacje na temat wielu gatunków, wzruszające historie dzikich sierotek, a także zdradzą sekrety pracy polskiej Dr Dolittle na wolontariacie w sierocińcach dla dzikich zwierząt. To 365 dni z zagadkami, grami, ukrytymi w rysunkach szczegółami do odkrycia oraz kolorowankami.

Małgorzata Zdziechowska
Polska dziennikarka, od wielu lat zaangażowana w ochronę i pomoc dzikim zwierzętom. Odwiedziła 12 ośrodków na 4 kontynentach (w Australii, Ameryce, Azji i Afryce), gdzie pracowała z ponad 75 rodzajami ssaków (m.in. z lampartami, jaguarami, gepardami, wyjcami, dukami, kapibarami, niedźwiedziami, szakalami, hienami, miodożerami i manatami). Media okrzyknęły ją „polską Dr Dolittle”. Nazywana jest też zaklinaczką zwierząt.

Za pomoc zwierzętom została nominowana w 15 edycji plebiscytu „Serce dla Zwierząt”. Prowadzi warsztaty dla dzieci, spotkania autorskie w szkołach i na festynach rodzinnych oraz prelekcje na festiwalach podróżniczych (m.in. na Travenaliach czy Rybnickim Festiwalu Podróżników Karawana).

Jej artykuły ukazały się m.in. w magazynach „National Geographic Traveler” czy „Kaleidoscope”, a krótkie filmy video o dzikich zwierzętach zostały opublikowane m.in. na stronach „New York Post” czy „The Huffington Post”. Materiały o niej ukazały się w wielu mediach na całym świecie.

Jest autorką książki dla dzieci „Zwierzaki podróżniczki Gosi”.

ogólne informacje o festiwalu

Galeria

osierocony nosorożec Olivia, RPA osieorcona hiena, RPA (1) osierocony wyjec Parismino, Kostaryka osierocone welniaki Peru osierocony manat chiki, Belize 71 (2)
Ostatnie komentarze
 • Anna Blanche z www.no-noo.com:

  Oby więcej takich murali :)

  3 lata temu

 • Andrzej Rogowski:

  Karol You Are Doing The Right Thing. Thank You For That.

  3 lata temu

 • norm777:

  W niedzielę są dwa filmy dla chłopców, a można było Madikę dać w niedzie

  3 lata temu

 • mapet:

  Ja jestem zwolennikiem teatru Imka w Warszawie. Jestem tam regularnie widzem. Ni

  3 lata temu

 • MOGO:

  Świetna sprawa! Takie warsztaty w Białym...suuuperowo!

  3 lata temu