Krystyna Prońko, Tobiasz Staniszewski oraz Dziubek Band

Wręczenie Nagrody Artystycznej Prezydenta Miasta Białegostoku uświetni koncert Krystyny Prońko i Tobiasza Staniszewskiego z zespołem Dziubek Band

Uwaga! Koncert przeniesiony z Parku Planty do kina Forum.

Afisz Dni Miasta

Krystyna Prońko – charyzmatyczna piosenkarka, kompozytorka, pedagog i osobowość telewizyjna!
Absolwentka Akademii Muzycznej Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Pochodzi z Gorzowa Wielkopolskiego, spiewać zaczęła w zespole „Refleks” w którym grali jej bracia i koledzy. W 1970 roku zaproszono ją do chórku towarzyszącego Czesławowi Niemenowi. Potem była współpraca ze Skaldami i Czerwonymi Gitarami. Po usamodzielnieniu się rozpoczęła współpracę z Januszem Komanem i zespołem Koman Band, z którym dokonała wielu nagrań radiowych, płytowych, programów TV. Współpracowała z Orkiestrą Studia Jazzowego Polskiego Radia w Warszawie, z Orkiestrą Big Band Gustawa Broma.
Jest wielokrotną laureatką Festiwalu Opolskiego. Brała udział w Festiwalu w Sopocie, w Festiwalu Jazz Jamboree, a także w wielu festiwalach i koncertowych trasach zagranicznych. Prowadziła autorskie audycje radiowe i telewizyjne. W dorobku ma wielkie hity: „Deszcz w Cisnej”, „Jesteś lekiem na całe zło”, „Małe tęsknoty”, „Złość”, „Poranne łzy” czy „Papierowe ptaki”. Jej dyskografia obejmuje zarówno LP, CD jak i DVD, w tym dwie złote płyty LP („Kolęda Nocka” 1981, Krystyna Prońko 1983). Z równą łatwością śpiewa pop i standardy jazzowe. Lubi mieszać gatunki muzyczne ze sobą, bo – jak mówi – „nużące jest śpiewanie ciągle tego samego”. Na pytanie, jak by określiła muzykę, którą wykonuje, odpowiada że „ani to pop, ani rock, ani to jazz, ani piosenka literacka. Moje śpiewanie i piosenki to po prostu współczesna muzyka rozrywkowa. A jeśli ktoś koniecznie chce to szufladkować, to niech nazywa to styl ”jazzy” (nie mylić z jazzem) Krystyny Prońko.”
W 2008 otrzymała z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego srebrny medal „Gloria Artis”. W 2012 roku został wydany pięciopłytowy album CD „Osobista Kolekcja” – komplet zawierający wybrane piosenki z 43 lat pracy artystycznej. W 2015 roku odebrała kolejną Złotą Płytę za wspólny z innymi artystami projekt „Albo Inaczej”. Obecnie pracuje z pięcioosobowym zespołem muzyków lub w Trio, często występuje z recitalami w których towarzyszy jej Big Band.

Galeria

białe schody 1

Video

Ostatnie komentarze
 • Anna Blanche z www.no-noo.com:

  Oby więcej takich murali :)

  3 lata temu

 • Andrzej Rogowski:

  Karol You Are Doing The Right Thing. Thank You For That.

  3 lata temu

 • norm777:

  W niedzielę są dwa filmy dla chłopców, a można było Madikę dać w niedzie

  3 lata temu

 • mapet:

  Ja jestem zwolennikiem teatru Imka w Warszawie. Jestem tam regularnie widzem. Ni

  3 lata temu

 • MOGO:

  Świetna sprawa! Takie warsztaty w Białym...suuuperowo!

  3 lata temu