Koncert: Innercity Ensemble

Po raz pierwszy w Białymstoku! INNERCITY ENSEMBLE! Kolektyw/supergrupa, którą tworzą muzycy znani z takich grup jak m.in. Sing Sing Penelope, Something Like Elvis, Stara Rzeka, Contemporary Noise Sextet, Ed Wood, HATI, Blimp, Hokei, Dwutysięczny. Zespół jest wynikiem niezwykłego spotkania siedmiu muzycznych osobowości, które zapisały się już w historii polskiej muzyki alternatywnej i jazzowej, a także tych, które od kilku lat aktywnie ją współtworzą.

¿Underground/Independent? 2017
18 marca klub FAMA, godz. 20:30 bilet 15 zł
koncert: INNERCITY ENSEMBLE

Impreza odbywa się w ramach: ¿Underground/Independent? 2017

INNERCITY ENSEMBLE tworzą:
Radek Dziubek, Rafał Iwański, Wojtek Jachna, Rafał Kołacki, Artur Maćkowiak, Tomek Popowski i Kuba Ziołek.

Muzyka zespołu to konglomerat wieloletnich doświadczeń oraz wzajemnych interakcji i poszukiwań wokół tego, co słychać na skraju gatunków takich jak jazz, krautrock, ambient i muzyka etniczna z różnych stron świata. Bez wstępnych planów i założeń zespół nagrywa improwizowane sesje, których najciekawsze fragmenty trafiają na płyty. Pierwsza sesja nagraniowa odbyła się w klubie Mózg i zaowocowała epką Innercity Ensemble oraz albumem Katahdin. W 2014 roku miała premierę płyta II. Dwupłytowy album zarejestrowany w Pałacu w Ostromecku zebrał bardzo dobre recenzje w prasie polskiej i zagranicznej. Płyta znalazła się w wielu rankingach i podsumowaniach, a prestiżowy brytyjski portal The Quietus umieścił album na 13 miejscu najlepszych płyt roku. Latem 2015 roku zespół spotkał się ponownie w ostromeckim pałacu. Efektem trzydniowej, improwizowanej sesji nagraniowej był album III wydany jesienią ubiegłego roku w dwóch formatach (CD i winyl). Płyta została doceniona ponownie przez The Quietus – w swoim corocznym rankingu 100 najlepszych płyt „III” wylądowała na 3 pozycji!

Grupa wystąpiła na wielu polskich i międzynarodowych festiwalach, m.in. w Lublinie na Wschodzie Kultury/Innych Brzmieniach (2016), OFF Festivalu w Katowicach (2015), poznańskiej Malcie (2015), Incubate Festival w holenderskim Tilburgu (2014), CoCArt Music Festivalu w Toruniu (2014), Jazz & Experimental Music from Poland w Londynie (2013), gdańskim Festiwalu Jazz Jantar (2013) i krakowskim Unsound Festivalu (2012). Zagrała też kilkadziesiąt innych koncertów, spotykając się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony publiczności.

Dyskografia: s/t (on-line, self released), Katahdin (CD, Wet Music 2012), II (2CD, Instant Classic 2014), III (CD/LP, Instant Classic 2016), split with Jakub Ziołek (7”ep., Instant Classic 2016).

www.facebook.com/innercityensemble
www.innercityensemble.bandcamp.com
Culture.pl o Innercity Ensemble

Video

Ostatnie komentarze
 • Anna Blanche z www.no-noo.com:

  Oby więcej takich murali :)

  3 lata temu

 • Andrzej Rogowski:

  Karol You Are Doing The Right Thing. Thank You For That.

  4 lata temu

 • norm777:

  W niedzielę są dwa filmy dla chłopców, a można było Madikę dać w niedzie

  4 lata temu

 • mapet:

  Ja jestem zwolennikiem teatru Imka w Warszawie. Jestem tam regularnie widzem. Ni

  4 lata temu

 • MOGO:

  Świetna sprawa! Takie warsztaty w Białym...suuuperowo!

  4 lata temu