Katy Carr

Z okazji XVI  Marszu Polskiego Sybiru zapraszamy na koncert

KATY CARR

8 września 2016, godz. 19.30
sala kina Forum, ul. Legionowa 5
Ostatnie bezpłatne wejściówki przekazane przez  Związku Sybiraków oddział w Białymstoku do odebrania godzinę przed koncertem w kasie kina Forum

Katy Carr – brytyjska piosenkarka polskiego pochodzenia, liderka zespołu Katy Carr and the Aviators. Urodziła się w Nottingham ze związku Polki i Brytyjczyka szkockiego pochodzenia. Śpiewała już w szkole podstawowej. Fascynowało ją także lotnictwo, chciała zostać pilotem. Na chęci się nie skończyło, dość powiedzieć, że Katy posiada dziś licencję pilota w RAF-ie oraz licencję prywatnego pilota. To jednak muzyka była jej przeznaczeniem… Katy śpiewa, komponuje i jest multiinstrumentalistką – gra na pianinie, ukulele, banjolele i klasycznym keyboardzie. Uwielbia pisać piosenki i wykonywać ze swoim zespołem muzykę skomponowaną w Wielkiej Brytanii i w Polsce w latach 20., 30. i 40. XX wieku.

Do tej pory nagrała albumy: „Screwing Lies” (2001), „Passion Play” (2003), „The Crow Club” (2008), „Coquette” (2009), „Paszport” (2012), „Polonia” (2015).

Nominacje i nagrody:
– 2011 – nominacja do nagrody London Music Award 2012 (obok takich artystów jak: Kate Bush, PJ Harvey, Arctic Monkeys, The Good, the Bad & the Queen, Metromony, Ed Sheeran, Jim Jones Review, The Unthanks, Laura Marling)
– 2012 – nominacja do nagrody National Lottery Good Causes Awards 2012
– 2013 – Katy została przedstawiona do nagrody Polish Daily Award w dziedzinie kultury w ramach prestiżowego „Dziennika Polskiego” (Wielka Brytania), do nagrody People of the Year Awards za swój wysiłek w celu połączenia społeczności brytyjskiej i polskiej dzięki swoim występom muzycznym, pokazom filmowym i pracy zarówno z młodymi, jak i starszymi w Wielkiej Brytanii; nominacja w kategorii Najlepszy Artysta Songlines Music Awards 2013 za płytę „Paszport” obok takich artystów jak Angélique Kidjo, Seth Lakeman and Ravi Shankar.
– 2014 – płyta „Paszport” uznana za najlepszy album koncepcyjny podczas przyznawania XIII Independent Music Awards; Katy otrzymała honorowe członkostwo polskiej 1 Dywizji Pancernej, alianckiej jednostki wojskowej podczas II wojny światowej.

Więcej: http://katycarr.com/pl/

Ostatnie komentarze
 • Anna Blanche z www.no-noo.com:

  Oby więcej takich murali :)

  3 lata temu

 • Andrzej Rogowski:

  Karol You Are Doing The Right Thing. Thank You For That.

  3 lata temu

 • norm777:

  W niedzielę są dwa filmy dla chłopców, a można było Madikę dać w niedzie

  3 lata temu

 • mapet:

  Ja jestem zwolennikiem teatru Imka w Warszawie. Jestem tam regularnie widzem. Ni

  3 lata temu

 • MOGO:

  Świetna sprawa! Takie warsztaty w Białym...suuuperowo!

  3 lata temu