Kasa Chorych & Goście

Kasa Chorych & Goście – pożegnalny koncert!!!

4 marca 2017; godz. 19:00 sala Forum
bilety: 20 zł w przedsprzedaży, 25 zł dniu imprezy

BILETY WYPRZEDANE!

GOŚCIE SPECJALNI KONCERTU
Cynamonowa Kaczka, Sławek Wierzcholski oraz Krzysztof Wałecki 

Kasa Chorych to prawdziwa legenda polskiego blues-rocka, należy do grona najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki (nie tylko bluesowej).
Został założony w 1975 przez grającego na harmonijce ustnej Ryszarda „Skibę” Skibińskiego i gitarzystę Jarosława Tioskowa. W połowie lat osiemdziesiątych swoją muzyka przyczynili się do tego, że polski blues nabrał nowego, świeżego wymiaru. Wnieśli do tej muzyki zastrzyk ożywczej energii i pomysłów powodując, że bluesem zainteresowali się również młodzi ludzie.
To dzięki Kasie Chorych muzyka bluesowa rozbrzmiewała na najważniejszych festiwalach rockowych w Polsce. Po tragicznej śmierci Skibińskiego w 1983r. zespół zawiesił działalność. W 1992 roku muzycy skrzyknęli się na powrót pod wodzą Jarosława Tioskowa. Nowa „Kasa” ma w swoim dorobku wydanie nowych płyt, koncerty na wszystkich ważniejszych polskich imprezach bluesowych. W 2009 płyta „Koncertowo!” otrzymała statuetkę Fryderyka 2009, a Michał Kielak został najlepszym harmonijkarzem według ankiety Blues – Top.
Do dnia dzisiejszego utrzymują się w czołówce pomimo tego, że konkurencja w postaci młodych wykonawców jest bardzo silna.
W 2014 roku, ukazała się najnowsza płyta zespołu pt. „Orla”. Znajduje się na niej 12 premierowych utworów. Zespołowi na płycie towarzyszą znakomici goście, m.im. Jan Gałach – skrzypce, Bartek Szopiński – Hammond, Adam Wendt – saksofon i Romek Puchowski – gitara Dobro.
Aktualnie zespół tworzą : Jarosław Tioskow (g, slide g, voc), Michał Kielak (hca), Włodek Dudek (g), Krzysiek Wołoszyn (bg), Mirosław Wiechnik (dr), www.kasachorych.com

„Cynamonowa Kaczka”. „Zespół dobrych przyjaciół i jeszcze lepszych muzyków. Pytano mnie po „Jesieni z Bluesem” przed trzema laty : „Jak ci się udało zebrać wokół siebie tylu świetnych artystów?” Otóż odpowiedź jest prosta – wszyscy podobnie czujemy granie, podobnie podchodzimy do pracy nad nim, a przede wszystkim najważniejsze – KOCHAMY TO PONAD WSZYSTKO ! Najlepszym dowodem na to jest fakt, że zespół „C K” miał być jednorazowym projektem, a jednak jesteśmy znowu z Państwem. Trzy lata temu wypełniliśmy nasz koncert utworami Jurka Opalińskiego, bo do tego ten zespół został wtedy powołany. W tym roku zaprezentujemy kilka własnych kompozycji z własnymi tekstami i aranżacjami. Mamy wielką nadzieję że ta edycja „Cynamonowej Kaczki” spodoba się Państwu co najmniej tak samo, jak ta sprzed trzech lat” – Jacek Kaczyński

Krzysztof Wałecki – W duecie „ Country Road” zagrał 3000 koncertów. Witał nawet Billa Clintona…Wokalista jednego z największych polskich zespołów rock and rollowych. – “Oddziału Zamkniętego”. W ’96 roku nagrał z “OZ” płytę “Parszywa Trzynastka”, do której napisał wszystkie teksty. W finale pierwszej edycji programu „Big Brother” wystąpił na dachu domu „Wielkiego Brata” wykonując przebojowy utwór „ Jesteśmy tu sami”. W 2005 roku założył zespół VINTAGE. Rockowe trio, grające dynamiczne koncerty. Z zespołem Vintage nagrał dwie płyty, na których znajdują się utwory jego autorstwa. Od 2016 roku wrócił do Oddziału Zamkniętego. Od początku nowego roku wraz z Jurkiem Styczyńskim oraz Jarkiem Tioskowem założył trio, w którym wykonują największe i najbardziej znane utwory blues rockowe na trzy gitary w wydaniu akustycznym.

Sławek Wierzcholski –  wirtuoz harmonijki ustnej,wokalista, autor tekstów i muzyki, dziennikarz radiowy i prasowy. Założyciel grupy Nocna Zmiana Bluesa. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV. Od wielu lat dzielił sceny z zespołem Kasa Chorych na największych festiwalach bluesowych w kraju. Wieloletni przyjaciel zespołu, którego nie mogło zabraknąć na pożegnalnym koncercie Kasy Chorych.

Galeria fot. http://packshotstudio.com.pl/

Galeria

kasa_chorych_plakat_A3_pion(4) www.studiofoton.pl_DSC1070 www.studiofoton.pl_DSC0795 www.studiofoton.pl_DSC0797 www.studiofoton.pl_DSC0857 www.studiofoton.pl_DSC0908 www.studiofoton.pl_DSC0947 www.studiofoton.pl_DSC0964 www.studiofoton.pl_DSC0989 www.studiofoton.pl_DSC0789 www.studiofoton.pl_DSC1003 www.studiofoton.pl_DSC1057 www.studiofoton.pl_DSC1061 www.studiofoton.pl_DSC1072 www.studiofoton.pl_DSC0676 www.studiofoton.pl_DSC0787
Ostatnie komentarze
 • Anna Blanche z www.no-noo.com:

  Oby więcej takich murali :)

  2 lata temu

 • Andrzej Rogowski:

  Karol You Are Doing The Right Thing. Thank You For That.

  2 lata temu

 • norm777:

  W niedzielę są dwa filmy dla chłopców, a można było Madikę dać w niedzie

  2 lata temu

 • mapet:

  Ja jestem zwolennikiem teatru Imka w Warszawie. Jestem tam regularnie widzem. Ni

  2 lata temu

 • MOGO:

  Świetna sprawa! Takie warsztaty w Białym...suuuperowo!

  2 lata temu