Gra Miejska 2018 – Bialystok majn hejm

Zapraszamy na wspólną zabawę w ramach Europejskiej Nocy Muzeów!

Gra Miejska 2018 – Bialystok majn hejm

19 maja 2018 r. (sobota), w godz. 14:00-17:00
wiek: 15+
liczba miejsc ograniczona
obowiązują zapisy: telefonicznie 85 67 67 367 lub osobiście, w kasie BOK/CLZ
udział bezpłatny

19 maja 2018 roku już po raz dziewiąty zapraszamy Was do udziału w Grze Miejskiej – Poznaj Białystok. W tym roku grać będziemy pod hasłem „Bialystok majn hejm” (z jęz. jidysz: Białystok moje miasto).

Tegoroczna trasa poprowadzi Was przez miejsca związane z historią i dziedzictwem białostockich Żydów. Będą to punkty na mapie miasta powszechnie znane oraz te zapomniane, o których pamięć pragniemy przywrócić. Gra wpisuje się w obchodzoną w tym roku 75. rocznicę powstania w białostockim getcie, jednak nawiązuje do niej nie w trudny, martyrologiczny sposób, a poprzez ukazanie kolorytu i bogactwa żydowskiej tradycji, kultury oraz wybitnych i niebanalnych osobowości.

Celem gry jest odnalezienie 17 punktów w Białymstoku związanych z historią i tradycją białostockich Żydów. Dodatkowo, jeżeli uda się Wam rozwiązać napotkane po drodze zadania będziecie mogli wygrać atrakcyjne nagrody – nagrodzimy 10 najlepszych uczestników, a każdy uczestnik otrzyma pamiątkową koszulkę z logo gry! Pamiętajcie! Nie liczy się czas pokonania trasy, a ilość zdobytych punktów!

Możecie zapisywać się indywidualnie lub grupowo (w grze rejestruje się jedna osoba, ale cały zespół pracuje na poprawne wypełnienie jednej Karty Gry). Gracze niepełnoletni, by zarejestrować się w grze, muszą dostarczyć do BOK/CLZ podpisaną zgodę opiekuna (pliki do pobrania pod artykułem).

Nagrody:
Nagrody otrzyma 10 najlepszych graczy! Będą to zaproszenia do restauracji i lokali usługowych położonych na trasie gry oraz wydawnictwa i gadżety ufundowane przez BOK/CLZ!

Informacje:

 • Rejestracja graczy trwa od 23 kwietnia do 18 maja 2018 r. oraz w dniu 19 maja 2018 r. w godz. 13.00-13.30 lub do wyczerpania Kart Gry.
 • Gra odbywać się będzie 19 maja 2018 r. w godzinach 14.00-17.00.
 • Wydawanie koszulek oraz numerów startowych odbędzie się w godz. 13.00-13.45.
 • Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród zwycięzcom nastąpi tego samego dnia o godz. 20.30 na tarasie BOK/CLZ. Wyniki zostaną też niezwłocznie opublikowane na stronie internetowej BOK/CLZ.

Jeżeli chcielibyście zobaczyć, jak organizacja tego rodzaju wydarzenia wygląda „od środka”, to zostańcie naszymi wolontariuszami.

Pliki do pobrania:
Regulamin
Oświadczenie gracza / zgoda rodzica lub opiekuna

Ostatnie komentarze
 • Anna Blanche z www.no-noo.com:

  Oby więcej takich murali :)

  3 lata temu

 • Andrzej Rogowski:

  Karol You Are Doing The Right Thing. Thank You For That.

  3 lata temu

 • norm777:

  W niedzielę są dwa filmy dla chłopców, a można było Madikę dać w niedzie

  3 lata temu

 • mapet:

  Ja jestem zwolennikiem teatru Imka w Warszawie. Jestem tam regularnie widzem. Ni

  3 lata temu

 • MOGO:

  Świetna sprawa! Takie warsztaty w Białym...suuuperowo!

  3 lata temu