Koncert: Gaika live (UK) / Mifi (PL)

Muzyka Gaiki to świat mroczny i melodyjny zarazem oraz – paradoksalnie – eksperymentalny, ale przystępny. Zapraszamy na koncert w ramach festiwalu ŻUBROFFKA!


Gaika live (UK) / Mifi (PL)


8 grudnia 2017 (piątek), godz. 22:00

klub FAMA, ul. Legionowa 5
bilet: 15 zł / 20 zł – w kasie Forum, w kasie BOK/CLZ i na stronie www.bilety.bok.bialystok.pl

GAIKA to projekt zrodzony z podróży przez światowe trendy, obecne we współczesnym Londynie, gdzie mieszka artysta. Jego muzyka to świat mroczny i melodyjny zarazem oraz – paradoksalnie – eksperymentalny, ale przystępny. Czerpiąc z wychowania w Brixton i ze swoich jamajsko–grenlandzkich korzeni, GAIKA prezentuje brzmienie ekspansywne i angażujące, splatające złożone motywy muzyczne oraz językowe slangi charakterystyczne dla Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Karaibów. Wszystko to znajduje ujście w nagraniach m.in. dla sławetnego Warp Records. GAIKA to postać bezkompromisowa, określona w swoich motywacjach i dążeniach zarówno brzmieniowo jak i filozoficznie. Motywując swoje działania, artysta często opowiada o bieżącej sytuacji Londynu. Podkreśla, iż mieszka się w nim coraz trudniej z powodu wysokich cen nieruchomości, zamykanych w wyniku gentryfikacji kultowych ośrodków artystycznych czy napięć na tle rasowym. Jednakże, według artysty, Londyn ma w sobie coś, co zawsze miał. Wystarczy lekko zajrzeć pod powierzchnię i ujawnia się kulturowe i kulturalne bogactwo, które pozwala tam przetrwać i pozostać natchnionym.

www.facebook.com/gaika.world
soundcloud.com/gaikasays

MIFI – przedstawiciel młodej, ambitnej sceny dub/chill/goa/etno we wschodniej Polsce. Znany z projektu i współpracy z Miss God, Królewski Sound czy klubem Metro, współtworzy Tribalanga Festiwal. Można go spotkać na chilloutowych scenach psychill, techno czy goa w całej Polsce. Dotychczas zwiedził większość najlepszych polskich klubów, szerząc swój muzyczny świat. Korzenną muzyką pasjonuje się od dzieciństwa, i to właśnie ona stanowi trzon jego muzycznych poszukiwań. Ciekawe jest to, jak w swych setach pomaga postrzegać jamajskie brzmienia w nowoczesny sposób. Subtelnie łączy muzykę organiczną z syntetycznym ambientem, dub-techno, nieraz manewruje na krawędzi glitchu czy idm. Z brytyjskiego techno końca lat 80., jungle, detroit czy współczesnego ambientu potrafi zbudować przestrzeń, w której sprytnie podaje egzotyczny rootsowy klimat. Nie jest to jednak w żaden sposób uciążliwe, a wręcz przeciwnie – sprawia, że w jego setach nie ma miejsca na monotonię, a żeby to zrozumieć, trzeba to usłyszeć.

pełny program festiwalu

Galeria

Gaika1 Gaika2 Mifi Gaika

Video

Ostatnie komentarze
 • Anna Blanche z www.no-noo.com:

  Oby więcej takich murali :)

  3 lata temu

 • Andrzej Rogowski:

  Karol You Are Doing The Right Thing. Thank You For That.

  4 lata temu

 • norm777:

  W niedzielę są dwa filmy dla chłopców, a można było Madikę dać w niedzie

  4 lata temu

 • mapet:

  Ja jestem zwolennikiem teatru Imka w Warszawie. Jestem tam regularnie widzem. Ni

  4 lata temu

 • MOGO:

  Świetna sprawa! Takie warsztaty w Białym...suuuperowo!

  4 lata temu