Films for Food: W obronie jedzenia

Zapraszamy na specjalny pokaz filmowy w ramach cyklu projekcji FILMS for FOOD, który odbędzie sie 8 czerwca o godz. 18 w Kino Forum. Bilety: 20 zł – do kupienia w kasie Kina Forum oraz ONLINE

Tym razem zobaczymy dokument „W obronie jedzenia” w reżyserii Michaela Schwarza. Fascynująca podróż po świecie kulinariów w towarzystwie Michaela Pollana – autora bestsellerowych książek o jedzeniu oraz aktywisty ruchu slow food. W trakcie tej podróży odnajdujemy odpowiedź na najprostsze z możliwych pytań: co jeść? oraz dowiadujemy jak sprawić by jedzenie stało się nie tylko źródłem zdrowia ale i codziennej przyjemności. Michael Pollan, odwołując się do zdrowego rozsądku i mądrości naszych przodków, proponuje bardzo proste zasady, których stosowanie służyć może nie tylko dobru naszemu ale i naszego otoczenia, środowiska i planety.

Przed seansem zapraszamy widzów na specjalny poczęstunek złożony z lokalnych produktów (talerzyk smakołyków + lemoniada lawendowa) oraz smaczną opowieść Joanny Jakubiuk na temat prawdziwego jedzenia oraz tego gdzie je najłatwiej znaleźć. Dodatkowo pokaz/poczęstunek będzie także okazją aby porozmawiać i poznać wytwórców i producentów serwowanych smakołyków. Wśród widzów zostaną również rozlosowane specjalne niespodzianki nawiązujące do tematyki filmu.

Michael Pollan jest profesorem dziennikarstwa na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley. Specjalizuje się w tematyce żywienia i produkcji żywności. Jest autorem kilku bestsellerowych książek, jego „W obronie jedzenie. Manifest wszystkożercy” znalazło się na liście najpoczytniejszych książek w USA firmowanych przez „The New York Times Magazine”.

Po pokazie o godz.20.00 w BISTRO DOBRA ZMIANA odbędzie się tematyczna kolacja. Bilety na kolację do kupienia bezpośrednio w Bistro – cena 80 zł/os.

Organizatorzy:
FILMS for FOOD
BIAŁOSTOCKI OŚRODEK KULTURY
BISTRO DOBRA ZMIANA

Galeria

w obronie jedzenie
Ostatnie komentarze
 • Anna Blanche z www.no-noo.com:

  Oby więcej takich murali :)

  2 lata temu

 • Andrzej Rogowski:

  Karol You Are Doing The Right Thing. Thank You For That.

  2 lata temu

 • norm777:

  W niedzielę są dwa filmy dla chłopców, a można było Madikę dać w niedzie

  2 lata temu

 • mapet:

  Ja jestem zwolennikiem teatru Imka w Warszawie. Jestem tam regularnie widzem. Ni

  2 lata temu

 • MOGO:

  Świetna sprawa! Takie warsztaty w Białym...suuuperowo!

  2 lata temu