Earl Thomas gospel / Gift and The Moon Beams

Zapraszamy na pierwszy koncert w ramach 34. Jesieni z Bluesem!

Earl Thomas gospel
Gift and The Moon Beams

22 listopada 2018, godz. 20.00
sala Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 30 zł – w kasie kina Forum, kasie BOK/CLZ i na bilety.bok.bialystok.pl

Koncert zespołu Gift and The Moon Beams transmitowany będzie na żywo na antenie radiowej Trójki, w audycji Jana Chojnackiego „Bielszy odcień bluesa”!

Earl Thomas gospel

Pochodzi z muzycznej rodziny, w której mama śpiewała gospel, a tata grał bluesa. Obdarzony charakterystycznym, zachrypniętym głosem, niesamowitą sceniczną charyzmą i energią jest jak Rod Stewart, Tina Turner i Seal w jednym!
Artysta dwukrotnie odwiedził Białystok, tym razem zaprezentuje się w programie gospel! Usłyszymy utwory z albumu „Plantation Gospel” oraz stare Negro Spirituals z południowo-wschodniej części stanu Tennessee, skąd pochodzi.
Tych tradycyjnych pieśni, przekazywanych z pokolenia na pokolenie, nauczyły Earla jego matka i babka. Słuchał ich też wielokrotnie w kościele, w rodzinnej miejscowości Pikeville. Jak mówi, pieśni te towarzyszą mu przez całe życie. To pieśni powstałe z doświadczeń ery niewolnictwa oraz opisujące epokę walki o prawa obywatelskie. Opowiadają o pracy na polach bawełny, o nierównościach społecznych – o wszystkim tym, co ważne dla Afroamerykanów.

Earl Thomas wystąpi z towarzyszeniem wokalnego tria a capella: Gerard Mcarthur, Paul Connor Mcarthur, Greig Taylor

Gift and The Moon Beams

Pochodzący z Zimbabwe Gift Musarurwa to wszechstronny muzyk, któremu od dzieciństwa towarzyszył blues i jazz. W wieku 12 lat nauczył się gry na pianinie, co dało mu status członka Galaxy Musical Club. Nie było go stać na zakup własnego instrumentu, więc zaczął grać na gitarze i harmonijce. W 1967 roku założył swój pierwszy zespół Scorpio Brothers. Występował z wieloma artystami z kraju i z zagranicy. Warto dodać, że jego brat, August Musarurwa, był znanym w Zimbabwe muzykiem jazzowym. Obecnie Gift Musarurwa mieszka w Norymberdze.

W muzyce Gifta i The Moon Beams można znaleźć dużo wpływów z innych tradycji, dlatego usłyszymy u nich mieszankę anglosaskich hymnów z afrykańskim rytmem, ragtime’owymi riffami i bluesową skalą. Ta mieszanka daje Giftowi muzykę z własną tożsamością, wyjątkowym kulturowym smakiem.

Projekt powstał dzięki Margarete Delettre, która poznała Gifta z gitarzystą Michałem Karbowskim, wokalistką Iwoną Karbowską i basistą Dariuszem „Ju Ghanem” Dżugarem. Kiedy uczyli się oni grać nowe utwory, Gift opowiadał im o genezie każdego z nich. Po entuzjastycznym przyjęciu piosenek na festiwalu Bardentreffen, zdecydowali się nagrać płytę, co zajęło im zaledwie… jeden dzień!

pełny program tegorocznej „Jesieni z Bluesem”

Galeria

Earl Thomas gospel Gift and the Moonbeams

Video

Ostatnie komentarze
 • Anna Blanche z www.no-noo.com:

  Oby więcej takich murali :)

  3 lata temu

 • Andrzej Rogowski:

  Karol You Are Doing The Right Thing. Thank You For That.

  3 lata temu

 • norm777:

  W niedzielę są dwa filmy dla chłopców, a można było Madikę dać w niedzie

  3 lata temu

 • mapet:

  Ja jestem zwolennikiem teatru Imka w Warszawie. Jestem tam regularnie widzem. Ni

  3 lata temu

 • MOGO:

  Świetna sprawa! Takie warsztaty w Białym...suuuperowo!

  4 lata temu