Earl Thomas gospel / Czarny Pies

Zapraszamy na pierwszy koncert w ramach 34. Jesieni z Bluesem!

Z przykrością informujemy, że w związku z chorobą Gifta Musarurwy, planowany na 22 listopada koncert Gift & The Moonbeams nie odbędzie się.
Zamiast Gift & The Moonbeams wystąpi zespół Czarny Pies. Earl Thomas gospel pojawi się na scenie według planu.

Earl Thomas gospel
Czarny Pies

22 listopada 2018, godz. 20.00
sala Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 30 zł – (bilety wyprzedane)

Koncert zespołu Czarny Pies transmitowany będzie na żywo na antenie radiowej Trójki, w audycji Jana Chojnackiego „Bielszy odcień bluesa”!

Earl Thomas gospel

Pochodzi z muzycznej rodziny, w której mama śpiewała gospel, a tata grał bluesa. Obdarzony charakterystycznym, zachrypniętym głosem, niesamowitą sceniczną charyzmą i energią jest jak Rod Stewart, Tina Turner i Seal w jednym!
Artysta dwukrotnie odwiedził Białystok, tym razem zaprezentuje się w programie gospel! Usłyszymy utwory z albumu „Plantation Gospel” oraz stare Negro Spirituals z południowo-wschodniej części stanu Tennessee, skąd pochodzi.
Tych tradycyjnych pieśni, przekazywanych z pokolenia na pokolenie, nauczyły Earla jego matka i babka. Słuchał ich też wielokrotnie w kościele, w rodzinnej miejscowości Pikeville. Jak mówi, pieśni te towarzyszą mu przez całe życie. To pieśni powstałe z doświadczeń ery niewolnictwa oraz opisujące epokę walki o prawa obywatelskie. Opowiadają o pracy na polach bawełny, o nierównościach społecznych – o wszystkim tym, co ważne dla Afroamerykanów.

Earl Thomas wystąpi z towarzyszeniem wokalnego tria a capella: Gerard Mcarthur, Paul Connor Mcarthur, Greig Taylor

Czarny Pies
To nie jest typowy zespół, to zbiór muzycznych indywidualności, swoisty jam band, którego istotą jest miłość do muzyki. Bazą całego przedsięwzięcia było zaproszenie przez Leszka Windera czołowych muzyków sceny bluesowej, rockowej i jazzowej, aby stworzyć coś absolutnie niebywałego i niespotykanego jak do tej pory w Polsce. Mamy tu do czynienia ze swoistym tworem artystycznym, który zadziwia swoim kunsztem, talentem i doświadczeniem, bo Winder nie wybrał do współpracy przypadkowych ludzi. Ci elitarni artyści, którzy towarzyszą mu na scenie, to prawdziwi wirtuozi, a ich koncerty, to nie zwyczajne wydarzenia muzyczne, lecz fenomenalna maestria dźwięków i brzmień.

Skład zespołu:
Jan Gałach – skrzypce
Michał Kielak – harmonijka
Max Ziobro – perkusja
Mirek Rzepa – gitara akustyczna
Leszek Winder – gitara
Joanna Kaniewska – wokal
oraz
Krzysztof Ścierański – gitara basowa

Przed koncertem można będzie także kupić świeżo wydaną książkę Leszka Windera „Śląski Blues”. To książka obejmująca wspomnienia i przeżycia muzyka uczestniczącego w zawiązywaniu i wielorakich działaniach ruchu artystycznego pod szyldem „Śląski Blues”.
Autor opisuje wydarzenia i współpracę z czołowymi twórcami tego fenomenalnego i jedynego w swoim rodzaju muzycznego zjawiska oraz artystami, zespołami, kreatorami śląskiej sceny najszerzej rozumianego bluesa, a mówiąc precyzyjniej, muzyki po prostu. Są wśród nich: Jerzy „Kawa” Kawalec, Ryszard Riedel, Ryszard „Skiba” Skibiński, Jan „Kyks” Skrzek, Apostolis Anthimos, Irek Dudek, Józef Skrzek, Jerzy Piotrowski, Roman „Pazur” Wojciechowski i wielu innych.
Wspomnienia Leszka Windera przenoszą Czytelnika do lat 60. i 70. ubiegłego stulecia i prowadzą dalej, ku wiekowi XXI czyli czasom współczesnym, a najpewniej także w stronę przyszłości, bo „Śląski Blues” to opowieść skierowana nie tylko do zainteresowanych bluesem, ale do każdej osoby, która kocha muzykę. Polecamy!

pełny program tegorocznej „Jesieni z Bluesem”

Galeria

Earl Thomas gospel czarny pies

Video

Ostatnie komentarze
 • Anna Blanche z www.no-noo.com:

  Oby więcej takich murali :)

  3 lata temu

 • Andrzej Rogowski:

  Karol You Are Doing The Right Thing. Thank You For That.

  4 lata temu

 • norm777:

  W niedzielę są dwa filmy dla chłopców, a można było Madikę dać w niedzie

  4 lata temu

 • mapet:

  Ja jestem zwolennikiem teatru Imka w Warszawie. Jestem tam regularnie widzem. Ni

  4 lata temu

 • MOGO:

  Świetna sprawa! Takie warsztaty w Białym...suuuperowo!

  4 lata temu