Boogie Boys – koncert

Zapraszamy na koncert w ramach cyklu Blues Fama

Boogie Boys

21 marca 2018, godz. 20:00
klub Fama, ul. Legionowa 5
bilety: 30 zł (przedsprzedaż), 40 zł (w dniu koncertu) – w kasie Forum, kasie BOK/CLZ i na stronie www.bilety.bok.bialystok.pl

Pierwsza w Polsce formacja fortepianowa, grająca muzykę boogie-woogie z domieszką czarnego bluesa!

Boogie Boys to zręczne połączenie warsztatu, pasji i charyzmy z nowymi aranżacjami klasycznych polskich tematów i muzyką, która porusza ludzi w różnym wieku i o różnych gustach. Muzycy mają nie tylko talent i niesamowitą energię, ale również wiele sukcesów na całym świecie. Niezwykłe brzmienie dwóch fortepianów przenosi słuchaczy w odległe czasy pędzących parowozów i szalonego rytmu amerykańskiej rzeczywistości. Mimo młodego wieku, artyści doskonale wpasowują się w stylistykę boogie, czerpiąc z dorobku rdzennych bluesmanów i polskiej muzyki rozrywkowej.

Początki grupy sięgają 2002 roku. Dwa lata później, Boogie Boys wydali debiutancki „Revelation”, udowadniając, że w swojej stylistyce czują się jak przysłowiowe ryby w wodzie. Płytę otwierał ich przebój „Boogie woogie całą noc”, którym zaczynają swoje koncerty. Dalej jest równie ciekawie. Instrumentalny utwór „Burza”, z mocnego wstępu nawiązującego do tytułu przechodzi w transowe boogie. Inspiracją dla kolejnej kompozycji, „Fortepian i ja”, była postać Wojciecha Skowrońskiego. W tym utworze słychać prawdziwy kunszt warsztatu muzycznego obu pianistów. Na krążku znalazły się także klasyki bluesa: „My Baby, Baby What You Want Me To Do”, „Ain’t Got No Money” oraz żartobliwe spojrzenie na konwencję – bonusowa „Szła dzieweczka do laseczka”.

Jako najmłodsi w europejskim gronie boogie-woogie, dostali zaproszenie na urodzinowy koncert Vince’a Webera, legendy bluesa i boogie, co dało początek ich wielkiej europejskiej ekspansji. Od tego czasu uczestniczyli w większości festiwali boogie-woogie na starym kontynencie. Byli supportem m.in. przed Aną Popovic, Erickiem Burdonem, Danną Gillespie, Mofo Party Band, Alem Copleyem czy legendarnym Chrisem Barberem. Wzięli udział w kilku trasach koncertowych, gdzie jako „backup” towarzyszyli pierwszym nazwiskom amerykańskiego bluesa w osobie Johnnego Rawlsa i legendarnego gitarzysty Phila Guya. Na koncie mają też współpracę z gwiazdą chicagowskiej sceny – Studebakerem Johnem, z którym koncertowali w Polsce, Belgii, Austrii, Słowacji, Chorwacji i na Węgrzech.

Boogie Boys wprowadzili też polski akcent na międzynarodowe sceny gatunku – w 2005 roku zainicjowali jedyny festiwal boogie-woogie w Europie Środkowo-Wschodniej – Polish Boogie Festiwal, na którego scenie goszczą najlepsi pianiści z całego świata.

Skład zespołu:
Bartek Szopiński – pianino / fortepian, organy, główny wokal
Michał Cholewiński – pianino / fortepian
Janusz Brzeziński – kontrabas
Miłosz Szulkowski – perkusja

Video

Ostatnie komentarze
 • Anna Blanche z www.no-noo.com:

  Oby więcej takich murali :)

  2 lata temu

 • Andrzej Rogowski:

  Karol You Are Doing The Right Thing. Thank You For That.

  3 lata temu

 • norm777:

  W niedzielę są dwa filmy dla chłopców, a można było Madikę dać w niedzie

  3 lata temu

 • mapet:

  Ja jestem zwolennikiem teatru Imka w Warszawie. Jestem tam regularnie widzem. Ni

  3 lata temu

 • MOGO:

  Świetna sprawa! Takie warsztaty w Białym...suuuperowo!

  3 lata temu