Bajkowanie – rodzinne warsztaty tworzenia muzyki do bajek kliszowych

W ramach 17. edycji festiwalu ?Underground/Independent? zapraszamy na

BAJKOWANIE – rodzinne warsztaty tworzenia muzyki na żywo do bajek kliszowych
prowadzenie: Kalina i Patryk Zakroccy

26 marca, godz. 11:00–15:00
klub FAMA, ul. Legionowa 5
bilet 10 zł (zapisy: film@bok.bialystok.pl)
wiek: 5+
liczba miejsc ograniczona

Zapraszamy na warsztaty z bajkami kliszowymi i muzyką na żywo! Córka i Tata nauczą Was, jak – imitując głosy postaci oraz tworząc na żywo ścieżkę dźwiękową – zilustrować, a może opowiedzieć na nowo stare historie zapisane na kliszy filmowej. Bajki są zrealizowane w formie serii slajdów, a postacie i światy przedstawiane w rozmaitych technikach rysunku lub lalkowej. Warsztaty nauczą, że czasami przygody pingwinków albo świnek domagają się nowej, przewrotnej interpretacji, a niektóre należy pozostawić w ich oryginalnej aurze, niespotykanej dziś łagodności i dobroci. Warsztaty dla dzieci w wieku 5+ i rodziców.

Warsztaty poprowadzą:

Kalina Zakrocka – czwartoklasistka, która wymyśla opowiadania, rysuje mangi i reżyseruje krótkie filmy ze znajomymi. Zagrała w szkolnym klipie o owocach do muzyki Smolika i w spektaklu „Szary Domek” u boku Zbigniewa Zamachowskiego, Edyty Jungowskiej i aktorów Teatru Guliwer. Współpracuje z tatą przy bajkowaniach.

Patryk Zakrocki – improwizator, kompozytor, artysta dźwiękowy i rysownik. Obecnie gra w duecie SzaZa na altówce, oscylatorach i elektrycznej mbirze, zmienia melodyjki w starych pozytywkach i współtworzy dwa wyjątkowe projekty własnego pomysłu: Gabinet Masażu Ucha Wewnętrznego i Kino Dźwięku/Sound Cinema. Z pasją prowadzi orkiestry i chóry komunikatowe [conduction]. Zajmuje się muzyką kameralną, elektroakustyczną i szeroko pojętym słuchowiskiem. Opublikował 12 albumów, w tym dwa solowe. Koncertował w Europie oraz w Stanach Zjednoczonych, Islandii, Urugwaju, Izraelu, Egipcie, Chinach i Japonii.

Galeria

baner_BAJKOWANIE_FB
Ostatnie komentarze
 • Anna Blanche z www.no-noo.com:

  Oby więcej takich murali :)

  3 lata temu

 • Andrzej Rogowski:

  Karol You Are Doing The Right Thing. Thank You For That.

  3 lata temu

 • norm777:

  W niedzielę są dwa filmy dla chłopców, a można było Madikę dać w niedzie

  3 lata temu

 • mapet:

  Ja jestem zwolennikiem teatru Imka w Warszawie. Jestem tam regularnie widzem. Ni

  3 lata temu

 • MOGO:

  Świetna sprawa! Takie warsztaty w Białym...suuuperowo!

  3 lata temu