40 lat Białostockiego Ośrodka Kultury

Jubileusz 40-lecia Białostockiego Ośrodka Kultury!

Szykuje nam się piękny jubileusz! W tym roku mija 40 lat od powstania Białostockiego Ośrodka Kultury. Placówka istnieje od 1975 roku i początkowo nosiła nazwę Miejski Dom Kultury.

Przez długi czas MDK swoim zasięgiem obejmował kilka miejskich placówek, m.in. kino-teatr, kawiarnie, klub i obiekty plenerowe, dziś jego główną i jedyną siedzibą jest budynek przy ul. Legionowej 5. Na początku lat 90-tych, tak jak i inne instytucje, placówka uległa reorganizacji i zmieniła nazwę na obecną.

Przygotowujemy się do wydania specjalnego wydawnictwa na nasze 40-lecie. Posiadamy sporo interesujących archiwaliów, dotyczących naszej działalności, ale dobrze wiemy, jak pomocni w tym względzie możecie być Państwo! Na pewno macie w swoich zbiorach ciekawe pamiątki, zdjęcia, wycinki prasowe czy gadżety. Na pewno macie różne wspomnienia czy anegdoty związane z Białostockim Ośrodkiem Kultury.
Stąd nasza prośba: podzielcie się Państwo z nami swoimi wspomnieniami, pochwalcie się swoimi pamiątkami. Na pewno wiele z nich wzbogaci nasze wydawnictwo!

Zachęcamy Państwa do kontaktu:
* adres e-mail: promocja@bok.bialystok.pl
* nr tel. (85) 746 13 26
* adres pocztowy:
Dział Organizacji i Promocji Imprez
Białostocki Ośrodek Kultury
ul. Legionowa 5
15-281 Białystok
z dopiskiem „40-lecie BOK”

Na Państwa wspomnienia czekamy do 30 kwietnia!

Kilka słów o nas

Każdego roku, Białostocki Ośrodek Kultury jako miejska placówka organizuje lub współorganizuje około 300 imprez, w których udział bierze średnio ponad 80 tysięcy osób!
Gdybyśmy taką średnią przyjęli dla minionych 40 lat, możemy łatwo policzyć, że przez cztery dekady zorganizowaliśmy około 12.000 imprez, w których uczestniczyły ponad 3 miliony osób! Takie liczby robią wrażenie.

Od początku swoje propozycje kierujemy do różnych grup odbiorców: do dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Oferta organizowanych przez nas imprez jest szeroka i zaspokajająca różne gusta, a co ważne – uczestniczenie w części z nich jest bezpłatne.
Spośród proponowanych przez nas wydarzeń, wielkim powodzeniem u odbiorców cieszą się festiwale: Dni Sztuki Współczesnej, Jesień z Bluesem, Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA, Inny Wymiar (od 2013 roku w ramach projektu Wschód Kultury), Ciekawi Świata, ¿Underground/Independent?, a także takie stałe imprezy, jak: Dni Miasta Białegostoku, Fashionable East, Filmowe Podlasie Atakuje! (obecnie Filmowe Podlasie Reaktywacja! i Filmowe Podlasie Edukuje!), pokazy Klasyki Kina z muzyką na żywo, Akademia Planete+ Doc, Zaduszki Bluesowe, Sylwester Miejski, Trójząb Kabaretowy, cykl Muzyka i Słowo, Akcja Lato i Akcja Zima, Katedralne Koncerty Organowe, Ogólnopolski Przegląd Fotografii Współczesnej „Człowiek obok mnie”, Spotkania Folkowe, Jazz na BOK-u, Seniorada, wystawy w Małej Galerii BOK oraz liczne koncerty polskich i zagranicznych gwiazd muzycznych.

Brak komentarzy

Bądź pierwszy i rozpocznij dyskusję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ostatnie komentarze
 • Anna Blanche z www.no-noo.com:

  Oby więcej takich murali :)

  2 lata temu

 • Andrzej Rogowski:

  Karol You Are Doing The Right Thing. Thank You For That.

  2 lata temu

 • norm777:

  W niedzielę są dwa filmy dla chłopców, a można było Madikę dać w niedzie

  2 lata temu

 • mapet:

  Ja jestem zwolennikiem teatru Imka w Warszawie. Jestem tam regularnie widzem. Ni

  3 lata temu

 • MOGO:

  Świetna sprawa! Takie warsztaty w Białym...suuuperowo!

  3 lata temu