Majówka z Żubrem Pompikiem + spotkanie z przyrodnikiem

(Polska, 60')

Trailer

Opis filmu

MAJÓWKA Z ŻUBREM POMPIKIEM w kinie Forum
21 maja | kino Forum | godz. 09:00 | bilet 5 zł
Podczas spotkania pokażemy cztery z siedmiominutowych odcinków „Żubra Pompika” – pokaz dla wszystkich: dla dzieci z opiekunami oraz dla grup w wieku 5-8 lat ( zapisy na mejl dkf@bok.bialystok.pl )
Po projekcji o zwyczajach żubrów opowie dzieciom przyrodnik 

Gdzieś w głębinach wielkiej, dzikiej, zielonej puszczy mieszka żuberek Pompik. W porównaniu z innymi żubrami jest niewielki, nie tak silny, szybki i skoczny, jak jego rówieśnicy. Niezbyt się nadaje do tradycyjnych żubrzych zabaw w przepychanie rogami, wbęcywanie na drzewa czy żubrzego berka dookoła polany, ma za to inne zainteresowania. Pompik jest bowiem najbardziej ciekawskim ze zwierząt w puszczy. Interesuje go wszystko, co dzieje się dookoła niego, chce się wszystkiego dowiedzieć, wszystkiego dotknąć i o wszystkim sam się przekonać. Nie ma takiej leśnej tajemnicy, której Pompik by nie rozwiązał dzięki obserwacji, cierpliwości i zadawaniu mnóstwa pytań. To ciepła, mądra opowieść dla dzieci i rodziców, pełna ciekawostek z życia zwierząt w lesie, ucząca tolerancji i szacunku dla przyrody.

Serial powstał na podstawie książek Tomasza Samojlika – autora komiksów i książek dla dzieci, doktora nauk przyrodniczych, który pracuje w Instytucie Biologii Ssaków PAN w Białowieży.
Producentem serii o Pompiku jest studio animacji EGoFILM założone przez producentkę Ewelinę Gordziejuk.
Studio skupia pełną pasji, szaloną, kochającą animację i przyrodę kreatywną ekipę.