Jazz na Boku: Włodek Pawlik Trio

(, ')

Opis filmu

Z radością zapraszamy na koncert z cyklu Jazz na BOK-u, podczas którego wystąpi Włodek Pawlik Trio z wybitnym pianistą, kompozytorem i laureatem nagrody Grammy na czele!

Album Włodka Pawlika, „America”, nagrany razem z Pawłem Pańtą na basie i Cezarym Konradem na perkusji, stanowił podsumowanie ostatnich 30 lat artystycznej pracy pianisty – lidera. Utwory z tego, jak i najnowszego, wydanego w 2017 roku solowego albumu Włodka Pawlika, „Songs Without Words”, usłyszymy podczas koncertu w Białostockim Ośrodku Kultury.

Jak sam artysta mówi: „Na tej płycie [America] nie ograniczyliśmy się do typowych jazzowych kompozycji. Poza utworami napisanymi w różnym czasie – lecz do tej pory nigdy nie nagranymi – przełożyliśmy na język naszego tria ulubione motywy z filmów, do których wcześniej stworzyłem ścieżki dźwiękowe tj. ‘Wrony’ Doroty Kędzierzawskiej, czy ‘Rewersu’ Borysa Lankosza. Ta płyta to także hołd oddany, wielkim polskim pianistom/kompozytorom/patriotom tj. Chopinowi oraz Paderewskiemu – nagrywając jazzowe transkrypcje ich muzyki, chciałem podkreślić jak wielką rolę odegrała ich twórczość w moim życiu”.