Białostocki Festiwal EkoIdei: KRÓLESTWO

(Francja, Niemcy, 97')

Trailer

Opis filmu

Instytut Działań Miejskich zaprasza na Białostocki Festiwal EkoIdei – wrześniowy cykl pokazów filmowych i dyskusji. Jego celem jest promowanie postaw proekologicznych, działań na rzecz ochrony przyrody oraz kształtowanie szacunku do środowiska naturalnego.

Organizatorzy zaprezentują filmy dokumentalne, które odbiły się echem wśród widzów na świecie, wywołały żywe dyskusje i nadały rozgłos ważnym problemom. Zagadnieniom ekologii będą też poświęcone trzy spotkania dyskusyjne z udziałem ekspertów, społeczników, ludzi kultury i przedstawicieli władz miasta.

Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Miasta Białegostoku. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Więcej informacji: facebook.com/Instytutdzialan/

„Królestwo”
(oryg. „Les saisons”, reż. Jacques Perrin, Jacques Cluzaud, Francja/Niemcy, 2015, 97 min.)

Poniedziałek – 18.09.2017, godz. 20:00
Kino Forum, ul. Legionowa 5

Twórcy “Mikrokosmosu” tym razem zapraszają nas do niezwykłego świata prapuszczy, aby oczami jej mieszkańców odkryć przed nami historię natury, naszego kontynentu i człowieka od epoki lodowcowej do czasów współczesnych. Zapierające dech w piersiach ujęcia zwierząt, fenomenalne obrazy przyrody i wyjątkowa rola Puszczy Białowieskiej, jedynego miejsca, które oddaje charakter lasu w postaci, w jakiej istniał tysiące lat temu. „Królestwo” to wspaniałe kinowe doświadczenie i niesamowita edukacyjna przygoda.

Galeria

królestwo krolestwo