Babski Kabaret czyli „Old Spice Girls”

(Polska, ')

Opis filmu

Białostocki Ośrodek Kultury zaprasza na spektakl kabaretowy

OLD SPICE GIRLS, czyli Babski Kabaret

(Lidia Stanisławska, Emilia Krakowska oraz Barbara Wrzesińska)

22.01.2018, godz. 19:00
sala Forum, ul. Legionowa 5
bilety: 40 zł (przedsprzedaż), 50 zł (w dniu spektaklu) – w kasie Forum, kasie BOK/CLZ (ul. Warszawska 19) i na stronie www.bilety.bok.bialystok.pl

Śmiech przedłuża życie, zapewnia zdrowie i poprawia samopoczucie, stąd stały jego deficyt! Porcję szczerego śmiechu zapewnia spektakl kabaretowy ”OLD SPICE GIRLS” czyli Babski Kabaret. To kabaret z kobietami, dla kobiet i o kobietach, ale panowie również nie będą się nudzić. W rolach głównych występują: Lidia Stanisławska, Emilia Krakowska i Barbara Wrzesińska. Program obfituje w zabawne monologi, dowcipy, piosenki i improwizacje oraz w świetne dialogi autorstwa Marii Czubaszek, naczelnej satyryczki naszego kraju. Skecze uzupełniają teksty Zbigniewa Korpolewskiego (autora tekstów m.in. dla Hanki Bielickiej i kabaretu „Dudek”) i Krzysztofa Jaroszyńskiego (satyryka i scenarzysty piszącego m.in. dla Krystyny Sienkiewicz, Jana Kobuszewskiego). Dwugodzinny program jest znakomitym pomysłem na spędzenie wspaniałego wieczoru, zwłaszcza że nawiązuje do tradycji klasycznego literackiego kabaretu, gdzie skecz i monolog przeplatany jest piosenką – czasem gorzką, częściej dowcipną, i gdzie zawsze można liczyć na dobrą puentę.

EMILIA KRAKOWSKA
Pierwszy raz na dużym ekranie pojawiła się w „Nieznanym” Witolda Lesiewicza (1964). W 1972 roku wystąpiła w roli Jagny w serialu „Chłopi” Jana Rybkowskiego, za którą otrzymała wiele nagród! Współpracowała z Andrzejem Wajdą („Brzezina”, „Wesele”, „Ziemia obiecana”, „Smuga cienia”, „Bez znieczulenia”), zagrała także w „Jak to się robi” Andrzeja Kondratiuka, „Brunet wieczorową porą” Stanisława Barei, „Za co?” Jerzego Kawalerowicza, „E=mc2” Olafa Lubaszenki, „Ciało” Tomasza Koneckiego i Andrzeja Saramonowicza i „Kup teraz” Piotra Matwiejczyka. Obecnie występuje głównie w telewizji, m.in. w takich serialach jak „Na dobre i na złe” czy „Pierwsza miłość”.

BARBARA WRZESIŃSKA
Występowała w warszawskich teatrach: Współczesnym (1956-1973), Narodowym (1973-1976), Ateneum (1976-1993) i Teatrze Scena Prezentacje. Laureatka m.in. Złotego Ekranu (1972), odznaczona medalem Per aspera ad astra przez Fundację Sceny na Piętrze (2001). Odtwórczyni wielu ról dramatycznych (m.in. Honey – „Kto się boi Wirginii Woolf?” E. Albeego, Gladys – „Aloes” A. Fugarda, Ala – „Tango” S. Mrożka), komediowych i charakterystycznych (Molly – „Opera za trzy grosze” B. Brechta, Spika hrabina Tremendosa – „Oni” S. I. Witkiewicza, Eleonora – „Zamek w Szwecji” F. Sagan). Świetnie znana ze swoich występów w Kabarecie Olgi Lipińskiej.

LIDIA STANISŁAWSKA
Polska piosenkarka i dziennikarka. Debiutowała w 1973 roku na festiwalu koszalińskiej giełdy piosenki, gdzie zajęła pierwsze miejsce. Występowała z kabaretem Pod Egidą. Otrzymała wiele wyróżnień i nagród na festiwalach krajowych i zagranicznych (m.in. w Opolu – 1974, 1976, 1978 i w Sopocie – 1978). W 1979 roku wydała płytę „Gwiazda nad Tobą”, a w 2001 – „Inna twarz”. Autorka książek „Gwiazdy w anegdocie” (cz. I i II) oraz autobiografii „Jak nie zrobić kariery, czyli potyczki z show-biznesem” (2012). Od 10 lat występuje w spektaklu „Kobiety w sytuacji krytycznej” w Teatrze Polonia w Warszawie.