Wystawa „Magiczne Podlasie” Wiktora Wołkowa

Białostocki Ośrodek Kultury i Liceum Plastyczne im. Artura Grottgera w Supraślu zapraszają na otwarcie plenerowej wystawy fotograficznej Wiktora Wołkowa „Magiczne Podlasie” 27 marca 2017 o godz. 13:00.

Na ogrodzeniu Liceum Plastycznego od strony ul. Konarskiego zostaną zaprezentowane zdjęcia wielkoformatowe (120x160cm), które są częścią wystawy powstałej w 2010 roku w ramach Dni Miasta Białegostoku. Wystawa czynna do 25 sierpnia.

Wiktor Wołkow (1942-2012) należał do najwybitniejszych polskich artystów fotografików w dziedzinie pejzażu, znany i ceniony zarówno w kraju, jak i za granicą. Szczególnie upodobał sobie Podlasie, gdzie mieszkał i tworzył. Nigdzie nie był tak szczęśliwy, jak w ukochanym Supraślu oraz na biebrzańskich bagnach, które przewędrował wzdłuż i wszerz.
Wielokrotnie nagradzany w kraju i za granicą, był autorem ponad 100 wystaw, a także albumów, z których najbardziej znane to m.in.: Wołkow, Rok 1963, Kraina zielona, Podlasie, Supraśl, Puszcza, Biebrza, Krzyż, Słońce, Narew, Bocian, Lot, Moje łowy i Siano.
Przyrodnicze zdjęcia Wiktora Wołkowa to bezsprzecznie jedna z najpiękniejszych i ponadczasowych wizytówek Podlasia.

Wystawa powstała w roku 2010 w ramach Dni Miasta Białegostoku, przy współfinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku.

Galeria

Drukowanie 1 2 3 4 5 6 7